‘TC vatandaşlığı’ reklamları şimdi de Çin’de

Türkiye’de 2018’de gerçekleştirilen bir yasal düzenlemeyle, öbür ülke vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alma seçeneklerinden biri …

20.01.2022
‘TC vatandaşlığı’ reklamları şimdi de Çin’de

Türkiye’de 2018’de gerçekleştirilen bir yasal düzenlemeyle, öbür ülke vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alma seçeneklerinden biri olan gayrimenkul yatırımının alt limiti 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmüştü.serbestiyet.com’un habe…

Türkiye’de 2018’de gerçekleştirilen bir yasal düzenlemeyle, öbür ülke vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alma seçeneklerinden biri olan gayrimenkul yatırımının alt limiti 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmüştü.

serbestiyet.com’un haberine nazaran; Türkiye’den gayrimenkul satışına aracılık eden Çinli emlak danışmanlık firmaları tarafından verilen reklamlardan birinde, Türkiye vatandaşlığı için “İngiltere, ABD üzere gelişmiş ülkelere yerleşmek için en âlâ sıçrama tahtasıdır” vurgusu yapılıyor.

Çin hakkında yayınlar yapan dijital medya platformlarında, Çin’in son yıllarda ABD ve Avrupa ülkeleriyle gerginleşen bağlantılarının sonucu olarak, Çin vatandaşlarının Batılı ülkelerde oturum müsaadesi almalarının zorlaştığı hatırlatılıyor.

Çin’de yayımlanan Türkiye vatandaşlığı reklamlarından kimileri şöyle:

“Türk pasaportunun özellikleri:

Yalnızca 250 bin dolara mesken satın alarak kazanılabilir.

Ucuz ve süreçleri kolay, ayrıyeten iki büyük avantajı var: İngiltere, ABD üzere gelişmiş ülkelere göçmen olarak gitmek için en âlâ sıçrama tahtasıdır. Türk pasaportu aldıktan sonra E2 yatırımcı kimliğiyle ABD’ye göçmen olarak gidebilirsiniz.

E2, ABD tarafından yalnızca karşılıklı ticaret paydaşlığı olan ülkelere verilen bir vizedir. Bunu aldıktan sonra ABD’ye gidip gelebilirsiniz, ABD’de yaşayabilirsiniz. Eşiniz ABD’de çalışabilir. Çocuklarınız ABD okullarında eğitim alabilir.

Türkiye ABD ile ticaret paydaşlığı olan bir ülkedir. E2 vizenin en çok verildiği ülkedir. Her sene 500-600 kişi alabiliyor.

Türk pasaportu alırsanız, ticari vize ile İngiltere’ye gidebilirsiniz. İngiltere hükümeti, Türk vatandaşlarının bu ülkede ticaretle uğraşmalarına müsaade veriyor. Birinci edilen talepda 1 yıllık ticari vize alınabilir. 5 sene sonra İngiltere’de süresiz kalma hakkı kazanılabilir. İngiltere’den ticari vize aldıktan sonra çocuklarınız İngiltere’de eğitim alabilir. Fiyatsız devlet okullarında okuyabilir. Böylelikle eğitim masraflarından kurtulmuş olursunuz.”

“Sadece konut satın alarak çok kolay süreçlerle Türk pasaportu kazanabilirsiniz. Şahsen gitmenize gerek yok. 111 ülke vize talep etmiyor.”

“1 milyon 600 bin yuana (250 bin dolar) gayrimenkul satın alırsanız tüm aile üyelerinize pasaport hediye… Dünyanın en romantik devleti. Rastgele bir doküman istemiyor. Süreçleri meskenden çıkmadan tamamlayabilirsiniz. 100’den fazla ülkeye vizesiz. Onunla ABD’ye E2 vize alınabiliyor. Bu, Türkiye pasaportudur.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.