TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, “Bir günlük ihracatımız 1 buçuk milyon dolar”

TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri Ahmet Aydın, “Bir günlük ihracatımız 1 buçuk milyon dolar” AK Parti Adıyaman Milletvekili tıpkı vakitte …

11.12.2021
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, “Bir günlük ihracatımız 1 buçuk milyon dolar”

TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri Ahmet Aydın, “Bir günlük ihracatımız 1 buçuk milyon dolar” AK Parti Adıyaman Milletvekili tıpkı vakitte Ulusal Savunma Kurulu Lideri geçmiş periyot TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın;

AYDIN (rehberaydin.com) – TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri Ahmet Aydın, “Bir günlük ihracatımız 1 buçuk milyon dolar”

AK Parti Adıyaman Milletvekili tıpkı vakitte Ulusal Savunma Komitesi Lideri geçmiş devir TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın;

“1974 yılında bir yıllık ihracat 1 buçuk milyar dolarken şuanda bir günlük ihracat 1 buçuk milyon dolar üzerine çıktı”

“Türkiye dünyada da pandemi sürecini en güzel yöneten ülkelerden birisi”

” Ufak tefek vatandaşımıza yansıyan problemleri da görüyoruz”

“Memur mkent aydın haberlerişları, gerek minimum fiyatla ilgili çok önemli çalışmalar var bu güne kadar vatandaşımızı hiçbir vakit enflasyona ezdirmedik”

” Hamdolsun o günden bu güne bütün engelleme teşebbüslerini, tüm darbe teşebbüslerine karşın önemli bir aralık aldık”

BİLECİK – AK Parti Adıyaman Milletvekili birebir vakitte Ulusal Savunma Kurulu Lideri geçmiş devir TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Ekonomik olarak G20’nin kıymetli ölçüde iktisadı pozisyonunda. İhracat noktasında tarihi rekorlar kırılıyor. Bu ülkede 1974 yılında bir yıllık ihracat 1 buçuk milyar dolarken şuanda 15 Ekim tarihinde açıklanmıştı, bir günlük ihracat 1 buçuk milyon dolar üzerine çıktı” dedi.

Bilecik Pir Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Lideri ve Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen’in öncülüğünde 2 gün sürecek olan ‘AK Parti Teşkilat Akademisi’ programında AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’da katıldı. ‘AK Parti Demokrasi Seyahati ve Lider’ isimli anlatım sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aydın, “AK Partinin tek varlık nedeni millet. Tekrar milletimizle birlikte var olacağız.Yine alanda vatandaşlarımızla bir arada yol yürümeye devam edeceğiz. Buradan aldığımız güçle motivasyonla inşallah daha tesirli formda yola devam edeceğiz. Türkiye’ni son periyotta yaşadıklarını çok yeterli biliyoruz. Kim nerede duruyor, kim nerede duruyor, kim nasıl siyaset izliyor bu bahisle ilgili siz de takdir ediyorsunuz ki, kamuoyu önünde esasen her şey” dedi.

“1974 yılında bir yıllık ihracat 1 buçuk milyar dolarken şuanda bir günlük ihracat 1 buçuk milyon dolar üzerine çıktı”

Türkiye’nin şuanda çok kritik bir eşiğe yanlışsız gittiğini anlatan AK Parti Adıyaman Milletvekili tıpkı vakitte Ulusal Savunma Komitesi Lideri Ahmet Aydın, “Ekonomik olarak G20’nin kıymetli ölçüde iktisadı pozisyonunda. İhracat noktasında tarihi rekorlar kırılıyor. Bu ülkede 1974 yılında bir yıllık ihracat 1 buçuk milyar dolarken şuanda 15 Ekim tarihinde açıklanmıştı, bir günlük ihracat 1 buçuk milyon dolar üzerine çıktı. Yani bir yılda yapılanı bir günde yapacak bir noktaya geldik. Hem ihracat sayıları böyleyken hem ekonomik büyüme, makro iktisattan gelen göstergeler, daima yeterli yolda seyrediyor ki pandemi kaidelerine rağmen” dedi.

“Türkiye dünyada da pandemi sürecini en yeterli yöneten ülkelerden birisi”

Aydın, Türkiye’nin dünyada da pandemi sürecini en yeterli yöneten ülkelerden birisi olduğunu anlatarak, “Tamamen vatandaşımıza en ufak bir eza yaşatmadan, fiyatsız olarak bu tedaviyi teşhisi aşı ve testte dahil yapıyoruz. Sahiden Türkiye bu noktada çağ atlamış, dünyanın da gıpta ile baktığı bir ülke haline gelmiş ve hal buyken vakit zaman darbe teşebbüsleri daima gördük. Geçmişte de gördük bilhassa AK Parti sürecinde de cumhuriyet mitinglerinden 2006 yıllarından bu güne kadar e-muhtıralardan, parti kapatma davalarına kadar, seyahatten 25 Aralığa, sokak hendek aksiyonlarından 15 Temmuza kadar, MİT krizine kadar hali hazırda görülenin her birinin başka bir darbe teşebbüsünün olduğunu ben şahsen düşünüyorum. Türkiye bu kadar büyürken dünyanın 11 projesinin 6’sını yaparken şuanda Bilecik’te dahil bir tıp fakültesi var, üniversitesi var. Bunlar hayal ötesi şeylerdi. Ancak her alanda her yerde muazzam yatırımlar, hizmetler varken ve bu kadar emin adımlarla yoluna ilerlerken bu sefer tabi cebimize, kur üzerinden, döviz üzerinden akınların olduğu çok net ortadadır” dedi.

“Ufak tefek vatandaşımıza yansıyan kahırları da görüyoruz”

AK Parti Adıyaman Milletvekili tıpkı vakitte Ulusal Savunma Komitesi Lideri Ahmet Aydın, konuşmasının devamında, “Ekonomik manada izah etmek çok kolay değil zira ekonomik datalar bu kadar uygun bu kadar hoş, dünyanın değerli ölçüde projelerini yapıyorsunuz, büyüme sayıları ihracat sayılarıyla birlikte değerlendirildiğinde kur üzerine önemli bir taarruzun olduğu ortada. Vatandaşımız bunu biliyor, kaldı ki dünyanın pek çok yerinde şuanda Amerika son 39 yılın kıymetli ölçüde enflasyonunu yaşıyor. Yani faizi 0,25 iken enflasyon 6,8’e çıkmış. Yani faiz enflasyon istikrarına baktığımızda 25, 30 kat fark var. Türkiye’de bu kadar fark yok ki. Kıyamet koparmaya çalışıyor. Ufak tefek tabi ki vatandaşımıza yansıyan dertleri da görüyoruz. Lakin yeniden bunu çözecek iradenin de AK Parti iradesi Tayyip Erdoğan İradesi olacağını da hepimiz biliyoruz” dedi.

“Memur mkent aydın haberlerişları, gerek taban fiyatla ilgili çok önemli çalışmalar var bu güne kadar vatandaşımızı hiçbir vakit enflasyona ezdirmedik”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın konuşmasının sonunda, “Gerek memur mkent aydın haberlerişları, gerek taban fiyatla ilgili çok önemli çalışmalar var bu güne kadar vatandaşımızı hiçbir vakit enflasyona ezdirmedik. Bundan sonraki süreçte de yeniden ezdirmeyeceğiz, ezdirmeyiz de. Hasebiyle vatandaşımızı rahatlatacak her türlü önlemler;, esnafımızı da, çiftçimizi de memurumuzu da önlemleri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Ne yaptığını bilen, öngörüsü vizyonu olan, maksatları olan bir siyasal iktidarız ki 19 yılın üzerinde iktidar deneyimi oluştu. Güç badirelerden geçtik. Yani geçmişte en ufak bir krizde bir kitapçık fırlatmada faizlerin 7 bin 500, 800 binlere çıktığı bir Türkiye vardı. Geçmişte bir muharrir kasa atıldığında hükümetlerin dağıldığı bir Türkiye vardı. Koalisyonlarla yönetilemeyen bir Türkiye vardı, krizlerle baş edemiyordu. Türkiye de ki yöneticiler dışarıdan belirleniyordu. Bir IMF memuru Türkiye’ye geldiğinde o hafta bütün gazete manşetleri, bütün ana haberler de, eli çantalı bir IMF memuru beliriyordu. Sanki önümüzde ki ay memurun mkent aydın haberlerişını verebilecek miyiz, sanki bize kredi verebilecek mi? 3 kuruş borç almak için en az 40 atıyorduk. Tekrar güç veriyorlardı, verseler de şu parayı sizin istediğiniz yerde değil de bizim istediğimiz yerde kullanın diyorlardı” dedi.

” Hamdolsun o günden bu güne bütün engelleme teşebbüslerini, tüm darbe teşebbüslerine karşın önemli bir uzaklık aldık”

Türkiye’ye güç kurallar altında AK Parti’nin devraldığı anlatan Aydın, “Krizlerle, koalisyonlarla sahiden adeta iflas bayrağını çekmiş, bir durumdaydı. Hamdolsun o günden bu güne bütün engelleme teşebbüslerini, tüm darbe teşebbüslerine karşın önemli bir ara aldık. Bundan sonraki süreçte de yine var olan problemleri çözecek olan irade bu iradedir. Bunu ortaya koyduk aslında biliyoruz. Lakin hiç yönetemeyecek olan siyasi partilerin bir ortaya bile gelmesi mümkün olmayan, ortak siyasetleri olması mümkün olmayan, akıl dışı, olağan dışı bir formda bir ortaya zorla getirmeye çalışan siyasi partileri de görüyoruz” dedi.

aydın haberleri / Az Korkmaz – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.