Tayland’da kaplan cinayeti: 4 kişi gözaltında

Tayland’da sığır yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan 4 kişi, hayvanlarını yediğini tez ettiği iki Bengal kaplanını tuzak kurarak öldürdü …

14.01.2022
Tayland’da kaplan cinayeti: 4 kişi gözaltında

Tayland’da sığır yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan 4 kişi, hayvanlarını yediğini tez ettiği iki Bengal kaplanını tuzak kurarak öldürdü.Tayland basınında yer alan haberlere nazaran, Myanmar sonu yakınında bulunan Thong Pha Phum Ulusal Parkı yetkilileri…

Tayland’da sığır yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan 4 kişi, hayvanlarını yediğini argüman ettiği iki Bengal kaplanını tuzak kurarak öldürdü.

Tayland basınında yer alan haberlere nazaran, Myanmar sonu yakınında bulunan Thong Pha Phum Ulusal Parkı yetkilileri, geçtiğimiz Çarşamba günü bölgedeki bir kamp alanında derisi yüzülmüş halde iki Bengal kaplanı buldu. Ayrıyeten 4 silah da ele geçiren yetkililer, durumu polise bildirdi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatmasının akabinde 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

‘HAYVANLARIMIZI YEDİLER, BU YÜZDEN KAPLANLARI VURDUK’

Thong Pha Phum polis merkezine götürülen şüpheliler, birinci tabirlerinde suçlamayı kabul etti. Sığır yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan 4 kişi, kaplanların nizamlı olarak hayvanlarını yediğini, bu yüzden kaplanları vurduklarını söyledi.

İntikam almak isteyen şüphelilerin, kaplanları kamp ateşinde kızartarak yemeye hazırlandıkları, lakin bölgeye yaklaşan vazifelileri fark edince silahlarını da olay yerinde bırakarak kaçtı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.