İsviçre bankasından 2022 için Bitcoin tahmini

Bir İsviçre bankası olan Seba’nın CEO’su Guido Buehler, giderek daha fazla kurumsal yatırımcının benimsediği kripto para ünitesinin gelecek 12 …

14.01.2022
İsviçre bankasından 2022 için Bitcoin tahmini

Bir İsviçre bankası olan Seba’nın CEO’su Guido Buehler, giderek daha fazla kurumsal yatırımcının benimsediği kripto para ünitesinin gelecek 12 ayda 75 bin dolar kadar yüksek bir fiyata ulaşabileceğini söyledi.Independent Türkçe’den Anthony Cuthbertson’un h…

Bir İsviçre bankası olan Seba’nın CEO’su Guido Buehler, giderek daha fazla kurumsal yatırımcının benimsediği kripto para ünitesinin gelecek 12 ayda 75 bin dolar kadar yüksek bir fiyata ulaşabileceğini söyledi.

Independent Türkçe’den Anthony Cuthbertson’un haberine nazaran, çarşamba günü İsviçre’nin Saint Moritz kasabasında düzenlenen Kripto Finans Konferansı’nda CNBC’ye konuşan Buehler, Bitcoin’in yeni bir tepe görerek kasımda kaydettiği 69 bin doları geçeceği kestiriminde bulundu:

“Dahili değerleme modellerimiz şu anda 50 bin ile 75 bin dolar ortasında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden oldukça eminim. Problem her vakit zamanlamadır.

Kurumsal para muhtemelen fiyatı üst çekecek. Tam kontrollü bir banka olarak çalışıyoruz. Yatırım yapmak için gerçek vakti arayan varlık havuzlarımız var.”

2012’den beri en makûs yıl başlangıcını yapıp evvelki günlerde 40 bin doların da altına düşen Bitcoin şu anda 43 bin dolar düzeylerinden süreç görüyor.

Kayıplar Bitcoin’i 50 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük hareketli ortalamasının altına düşmesi için kullanılan tabirle, “ölüm kesişimi”nin altına düşmeye tehlikeli ölçüde yaklaştırdı.

Kulağa uğursuz gelen bu olay 1929 Wall Street iflası ve 2008 Finansal Krizi üzere evvelki örneklerle birlikte, çoklukla uzun vadeli bir ayı piyasasına işaret ediyor.

Bitcoin şimdiye kadar bu sonuçtan kaçınmayı başardı ama son günlerdeki hafif sıçrama yatırımcılara bu düşüşün en alt noktasının 40 bin dolar olacağı umudunu verdi. Fiyat 2021 boyunca kıymetli bir ruhsal düzey rolü oynamış ve genel olarak güçlü bir direnç görmüştü.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.