Taşkınların yaşandığı Bartın’da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı

Taşkınların yaşandığı Bartın’da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı Bartın’da hafta sonu tesirli olmaya başlayan sağanak yağışlar …

29.06.2022
Taşkınların yaşandığı Bartın’da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı

Taşkınların yaşandığı Bartın’da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı Bartın’da hafta sonu tesirli olmaya başlayan sağanak yağışlar sonrasında kentin farklı noktalarında taşkınlar oluştu.

Taşkınların yaşandığı Bartın‘da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı

BARTIN – Bartın‘da hafta sonu tesirli olmaya başlayan sağanak yağışlar sonrasında kentin farklı noktalarında taşkınlar oluştu. Ulaşımı kesilen bölgelerde sıhhat sorunu yaşayan vatandaşlara ise helikopterle ulaşıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ‘Kırmızı Kod’ uyarısı yaptığı Bartın‘da hafta sonunda başlayan kuvvetli sağanak yağışlar 3 gün boyunca aralıklarla tesirli oldu. Yağışlarla birlikte kent merkezinden geçerek Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağının kimi noktalarında taşkınlar oluştu. Kentin farklı noktalarında da taşkınlar nedeniyle ulaşımı kesilen bölgelerde yaşayan hasta vatandaşların sıhhat kuruluşlarına sevk edilebilmesi için helikopterlerle çalışma yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ‘Kırmızı Kod’ ihtarının akabinde Emniyet Genel Müdürlüğü envanterindeki helikopter acil durumlar için Bartın’ın Amasra ilçesine konuşlandırıldı. Sıhhat takımları, taşkınlar sonrasında ulaşımı kesilen bölgelerde sıhhat meseleleri yaşayan vatandaşlara Emniyet Genel Müdürlüğü envanterindeki helikopterle ulaştı. UMKE gruplarınca birinci müdahalesi yapılan vatandaşlar daha sonra helikopterle sıhhat kuruluşlarına sevk edildi.

AK Parti Küme Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımla, “Bartın’da sel taşkını nedeniyle ulaşımı kesilen bölgelerimizde sıhhat sorunu yaşayan vatandaşlarımızı sıhhat kuruluşlarına helikopterle ulaştırdık. Her şey bu millet için.” tabirlerini kullanarak Emniyet Genel Müdürlüğüne de teşekkür etti.

aydın haberleri / Bülent Bostancı – Sıhhat

Bartın,Sağlık,Vatandaşlar,Taşkınlar,Genel Müdürlüğü ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.