SPK, PC İletişim’in halka arzına onay verdi

Sermaye Piyasası Heyeti (SPK), PC İrtibat ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ’nin halka arz edilen talebinu onayladı. SPK, PC İrtibat ve Medya …

19.11.2021
SPK, PC İletişim’in halka arzına onay verdi

Sermaye Piyasası Heyeti (SPK), PC İrtibat ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ’nin halka arz edilen talebinu onayladı.

SPK, PC İrtibat ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ’nin pay başı 9,50 liradan halka arz edilen talebina onay verdi.

Şura, BAGFAŞ Bandırma Gübre Fabrikaları AŞ’nin 90 milyon lira meblağında bedelli sermaye artırımı ile Etkin Yatırım Bankası’nın 2,5 milyar lira, Akfen Holding’in 1 milyar lira, Deniz Faktoring’in 1 milyar lira, Söktaş Dokuma’nın 120 milyon lira ve Osmanlı Yatırım Menkul Kıymetler’in 540 milyon lira fiyatında borçlanma aracı ihracı edilen talebinu onayladı.

Ziraat İştirak Varlık Kiralama AŞ’nin 15 milyar lira ve Rahmet Varlık Kiralama AŞ’nin 1 milyar lira meblağında kira sertifikası ihraç edilen taleplarını kabul eden SPK, Türkiye’de yerleşik bireylere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı süreç yaptırıldığı belirlenen 56 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuksal süreç başlatılmasına karar verdi.

Konsey ayrıyeten, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nın (Şirket), Şirket bünyesinde bulunan kargo ünitesinin tüm mal varlığı ve operasyonunun bir kül halinde kısmi bölünme yolu ile Şirket’in yüzde 100 bağlı iştiraki olan THY Hava Kargo Nakliyatı AŞ unvanlı bir anonim şirkete devredilmesi suretiyle gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. iştirak modeliyle kolaylaştırılmış yöntemde kısmi bölünme sürecine ait hazırlanan duyuru metninin onaylandığını bildirdi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.