Son Dakika: TFF binasına yapılan silahlı saldırıyla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı

Spor Haberleri Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki binasına silahlı akın düzenlendi. İdare konseyi toplantısının yapıldığı sırada …

02.09.2022
Son Dakika: TFF binasına yapılan silahlı saldırıyla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı

Spor Haberleri

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki binasına silahlı akın düzenlendi. İdare konseyi toplantısının yapıldığı sırada gerçekleştirilen atağa ait 2 kişi gözaltına alındı.

TFF’YESİLAHLI SALDIRI

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde idare heyetinin toplantı yaptığı sırada silahlı atakta bulunuldu. TFF binasında başkanlık ofisi ve çabucak alt katında bulunan idare konseyi odasına 5 kurşun isabet ettiği söz edildi. Gerçekleştirilen atakta kimsenin yara almadığı ve kamera kayıtlarının incelendiği öğrenildi.

Riva Tesisleri’nin çabucak yakınındaki derenin kenarından binaya ateş açıldığı ve 7 kurşun isabet ettiği ve olay yerine intikal eden güvenlik güçleri TFF binasındaki bütün kameraları incelemeye aldı. Saldırganların ise araçla olay yerinden uzaklaştığı öğrenildi.

2 KUŞKULU GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TFF’nin binasına hücum düzenleyen 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Hücuma ait açıklamalarda bulunan Soylu, “Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yakın yerden 11 atış olduğunu kıymetlendiriyoruz. Ve 5 adet de isabet var binaya. Bu olayın zanlılarını çabucak kısa mühlet içinde yakaladılar. Şu anda C.U ve O.G polisimizin dikkatle çalışması sonucu alındı. İkisi de zir zurna sarhoş. Yaklaşık derenin çabucak yakınında 250 metre kadar karşıda bir evdeler. Olaydan çabucak evvel tesadüf bir polis memurumuz kendisiyle ilgili bir selfie çekiyor. Bunlar hem alkol alıyor, hem denize giriyor. O esnada bu atışı gerçekleştiriyor.” sözlerini kullandı.

Saldırı,Hemen ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.