Son dakika! KOM, organize suç örgütlerine yönelik “Tümör” operasyonu başlattı

Son dakika! KOM uyumunda organize hata örgütlerine yönelik “Tümör” operasyonu başlatıldı. 9 organize cürüm örgütü ile kelam gelimi edilen …

01.07.2022
Son dakika! KOM, organize suç örgütlerine yönelik “Tümör” operasyonu başlattı

Son dakika! KOM uyumunda organize hata örgütlerine yönelik “Tümör” operasyonu başlatıldı. 9 organize cürüm örgütü ile kelam gelimi edilen örgütlere silah temin eden 26 hata kümesi üyelerine yönelik 24 vilayette 284 kişi için gözaltı kararı çıkarıldı

İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret (KOM) Daire Başkanlığı uyumunda 9 organize cürüm örgütü ile kelam gelimi edilen örgütlere silah temin eden 26 hata kümesi üyelerine yönelik 24 vilayette 284 şüphelinin yakalanmasına yönelik “Tümör” operasyonu başlatıldı.

Bakanlıktan verilen bilgilendirme argümanında, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı tarafından organize cürüm örgütleri ile gayret kapsamında geçen yıl 8 vilayette “Sahil Rüzgarı”, 9 vilayette “Sahil Rüzgarı-2”, 30 vilayette “Tırpan” ve nisan ayında ise 16 vilayette eş vakitli “Müsilaj” operasyonlarının yapıldığı hatırlatıldı.

SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYELERİNİN KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Vatandaşlar üzerinde baskı, cebir, tehdit ve şiddet metotlarını kullanarak kendilerini devletin erklerinden üstün göstermeye çalışan mafya tipi organize cürüm örgütleri ve bu örgütlere silah temini sağlayan kabahat kümelerine yönelik çalışmaların KOM Daire Başkanlığı uyumunda devam ettiği belirtilen açıklamada, bu kapsamda “suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak” ve “örgütün fkent aydın haberleriliyetleri kapsamında yağma, tefecilik, tehdit” hatalarını işledikleri tespit edilen 9 organize cürüm örgütü ile kelam gelimi edilen örgütlere silah temin ettiği belirlenen 26 hata kümesi üyesinin kimliklerinin tespit edildiği kaydedildi.

24 VİLAYETTE 284 KİŞİ İÇİN YAKALAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Çalışmaların tamamlanmasının akabinde 24 vilayette cumhuriyet başsavcılıkları tarafından haklarında gözaltı kararı verilen 284 şüphelinin yakalanması maksadıyla “Tümör” ismi verilen operasyonun sabah erken skent aydın haberleritlerde eş vakitli olarak başlatıldığı vurgulanan açıklamada, “Kamu güvenliği ve barışını korumak değerli ölçüde önceliklerimizden olup hata ve suçluyla uğraşımız kararlılıkla devam edecektir.” sözüne yer verildi.

VATANDAŞI KORKUTARAK HAKSIZ MENFkent aydın haberleriT SAĞLADILAR

kent aydın haberleri / 3. Sayfa

Örgüt,İlde,Suç,Organize Suç ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.