Sökeli kadınlar çocukların yüreklerine dokunacak

Aydın’ın Söke ilçesinde Bayan Meclisi kimsesiz çocuklar için ürettikleri el emeği eserleri Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e teslim etti …

09.01.2022
Sökeli kadınlar çocukların yüreklerine dokunacak

Aydın’ın Söke ilçesinde Bayan Meclisi kimsesiz çocuklar için ürettikleri el emeği eserleri Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e teslim etti.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Söke ilçesinde Bayan Meclisi kimsesiz çocuklar için ürettikleri el emeği eserleri Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e teslim etti.

Söke Kent Kurulu Bayan Meclisi tarafından gerçekleştirilen ve her yıl yinelenen “Sıcacık Kışlar, Sıcacık Kalpler, Çocuklar Üşümesin” projesi kapsamında bayanlar bu yıl yeniden iş başındaydı. Ördükleri onlarca bere, atkı, eldiven, yelek üzere el emeği eserler, Kaymakamlık aracılığıyla Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki çocuk yetiştirme yurtları ve sevgi konutlarına gönderilecek kimsesiz çocuklara ulaştırılacak.

Söke Bayan Meclisi projeyi tanıtmak ve örülmüş olan giysileri teslim etmek için Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e ziyarette bulundu. Söke Bayan Meclisi Lideri Seringül Bulu proje ile ilgili bilgi verirken; “Kadın Meclisi üyeleri, Sökeli bayan ve hemşerilerimiz tarafından üretilen el emeği eserleri muhtaçlığı olan çocuklara ulaştırılmak üzere 5 yıldır projeyi sürdürüyoruz” dedi.

Projedönemli ölçüde memnuniyet duyduğunu kaydeden Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Son derece mutlu olduğumu belirterek sözlerime başlamak istiyorum. Bayanlar şefkatin timsalidir. Sevgisi, koruyuculuğu, merhametin kaynağıdır. Kent Kurulumuzun Bayan Meclisinin hassaslık göstererek, bu türlü hoş bir projenin altına imza atması ve bunu gelenek haline getirmesi son derece manalı ve hoştur. Bizler de yatığınız bu el emeği göz ışığı sıcacık yüreklerden çıkan eserleri, o tertemiz hepimizin evlatları olan çocuklarımıza en kısa müddette ulaştıracağız. Emeğiniz için hepinize başka farklı teşekkür ediyorum” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.