Sinop mantısının lezzeti artık tescilli

Bir santimetre kadar kalınlığında açılan hamurla hazırlanan, yarısı cevizli, başka yarısı sarımsaklı yoğurtla birebir tabakta servis edilen …

04.01.2022
Sinop mantısının lezzeti artık tescilli

Bir santimetre kadar kalınlığında açılan hamurla hazırlanan, yarısı cevizli, başka yarısı sarımsaklı yoğurtla birebir tabakta servis edilen “Sinop mantısı”nın lezzeti tescillendi.Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Lideri Haydar Gündoğdu, kent aydın haberleri muhabirine, teşebbüsleri …

Bir santimetre kadar kalınlığında açılan hamurla hazırlanan, yarısı cevizli, öbür yarısı sarımsaklı yoğurtla birebir tabakta servis edilen “Sinop mantısı”nın lezzeti tescillendi.

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Lideri Haydar Gündoğdu, kent aydın haberleri muhabirine, teşebbüsleri sonucu kente has mantının Türk Patent ve Marka Kurumunca tescil edilerek muhafaza altına alındığını söyledi.

Gündoğdu, mantının hamurunun kulak biçiminde bükülmesi ve lezzeti sayesinde ülkede kendine değerli bir yer edindiğine dikkati çekerek, “Sinop denilince birinci akla gelen eserlerden biri de mantıdır. Biz oda olarak kentimizin bu kıymetli eserini tescil ettirmek suretiyle müdafaa altına aldırdık. Kentimize iyi olsun.” dedi.

Gündoğdu, tescil kararının Sinop mantısının tanınırlığını daha da artıracağına inandıklarını tabir etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.