Sıfır yağla beslenmek kilodan değil sağlıktan götürüyor

DYT. PARILTI ŞAHİN MERMERBugünkü bahsimiz yaklaşan yeni yılla birlikte her birimizin de içinde bulunduğu kilo komplekslerimizden hangi yolla …

10.12.2021
Sıfır yağla beslenmek kilodan değil sağlıktan götürüyor

DYT. PARILTI ŞAHİN MERMERBugünkü bahsimiz yaklaşan yeni yılla birlikte her birimizin de içinde bulunduğu kilo komplekslerimizden hangi yolla arınacağımız üzerine. Öncelikle bedenimizin hakikaten kilo vermeye yahut almaya gereksinimi olup olmadığını önemli bir şe…

DYT. PARILTI ŞAHİN MERMER

Bugünkü hususumuz yaklaşan yeni yılla birlikte her birimizin de içinde bulunduğu kilo komplekslerimizden hangi yolla arınacağımız üzerine. Öncelikle bedenimizin nitekim kilo vermeye yahut almaya gereksinimi olup olmadığını önemli bir formda düşünmeliyiz. Bizim için sağlıklı olan kilo yaşımıza, boyumuza, cinsiyetimize, hayat tempomuza, var olan beslenme alışkanlıklarımıza ve genetik faktörlerimize nazaran değişkenlik göstermektedir. Bedensel olduğu kadar, ruhsal sıhhatimiz açısından da minik yağ hücrelerimize ne kadar muhtaçlığımız olduğunu asla unutmamalıyız.

Sıfır yağ ile beslenmenin kilo verdirmesinden öte ne kadar ziyanları olduğunu bilmek de hayati kıymet taşıyor. Zira sıfır yağ ile beslenme sindirim sistemimiz ve organlarımızın işleyişini negatif etkiliyor. Bilhassa 55 üstü yaşlarındaysak, yani yaşlılığa adımlıyorsak ufak fazlalıkların, bedenimizde ve mental sıhhatimize çok yararlı olduğunu bilmeliyiz.

Öte taraftan, en kolayından bakarsak hudut uçlarını besleyen de bedenimizdeki yağ hücreleridir… Hudut – gerilim – anksiyete – his durum bozuklukları ise bilhassa son yıllarda sıklıkla kullandığımız tabirler. Bu durumlarda da kıymetli ölçüde hissesi mkent aydın haberlerilesef ki sıhhatsiz besin tercihleri ve bilinçsizce yapılan diyetler alıyor. Katı – şok – ağır olarak lanse edilen detoksların getirisi yalnızca kilo verdirmek olsa dahi götürüsü sıhhat açısından çok daha fazla olma riski taşıyor. Bu sebeple kilo verme yahut alma sürecinde, sağlıklı – sizin için makul ve iyiyi hedefleyecek bir beslenme uzmanından yardım almanızın hayati kıymeti bulunmaktadır. Kilo ile ilgili planlamanızda bir beslenme uzmanına başvurmak kendinize vereceğiniz en uygun yeni yıl ikramı olacaktır.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.