Selülitleri Bu İpuçları Sayesinde Yok Edebiliriz! İşte Selülitleri Ortadan Kaldıran Yöntemler

Bazı yeterli beslenme uygulamalarını benimseyerek bacaklardan ve kalçalardan selüliti yok edebiliriz. Fakat hepsinden değerlisi, yanlışsız ve …

10.08.2022
Selülitleri Bu İpuçları Sayesinde Yok Edebiliriz! İşte Selülitleri Ortadan Kaldıran Yöntemler

Bazı yeterli beslenme uygulamalarını benimseyerek bacaklardan ve kalçalardan selüliti yok edebiliriz. Fakat hepsinden değerlisi, yanlışsız ve istikrarlı bir hayat üslubu sürdürmek. Bu uygulamaların neler olduğuna ve günlük diyete neleri dahil etmemiz gerektiğine bir bak…

Bazı güzel beslenme uygulamalarını benimseyerek bacaklardan ve kalçalardan selüliti yok edebiliriz. Lakin hepsinden değerlisi, gerçek ve istikrarlı bir hayat usulü sürdürmek. Bu uygulamaların neler olduğuna ve günlük diyete neleri dahil etmemiz gerektiğine bir bakalım.

SELÜLİTLE UĞRAŞTA BİYOFLAVONOİDLERİN ÖNEMİ

Portakal kabuğu tesirine karşı koymak için diyete dahil etmemiz gereken esas iki husus vardır. İlksi, biber, domates üzere mevsimlik eserlerde bulabileceğimiz bağ dokuları için çok yararlı bir element olan C vitamini. Ya da çilek üzere yaz meyveleri.

Buna, bu harika bitkinin infüzyonunda bulunanlar üzere biyoflavonoidleri eklemeliyiz. Ayrıyeten kiraz, kızılcık ve ahududu üzere kırmızı meyveler sayesinde bioflavonoidleri de stoklayabiliriz.

SU TUTULMASINA KARŞI UĞRAŞTA LİFLER ÖNEMLİDİR

Selülitle gayretin sırlarından biri de bedeni arındırmak ve sıvı alımını artırmaktır. Bu amaçlara ulaşmak için yüksek lifli eserler gerekli olabilir. Tam tahıllar ve yulaf üzere sıra dışı yiyecekler her vakit diyete dahil edilmelidir. Baklagillerde motamot. Bağırsak hareketliliğini artıran ve sizi daha fazla içmeye teşvik eden tüm yiyecekler.

Selülitle savaşmamıza ve bacakların ve kalçaların mikro sirkülasyonunu iyileştirmemize yardımcı olabilecek yiyecekleri keşfettik. Su tutulması durumunda nelerden kaçınmamız gerektiğini anlamanın vakti geldi.

Önemli Ölçüde iki düşmanımız şeker ve tuzdur. Bilhassa içeceklerde ve işlenmiş besinlerde gizli olanlar. Bu nedenle tavsiye, gazlı ve paketlenmiş içeceklerin tüketimini en aza indirmektir. Konutta sağlıklı bir şekersiz çay yapmak çok daha âlâ.

KONTROL ALTINDA TUTMAK

İkinci ipucu ise söğüş, tütsülenmiş et, peynir ve paketlenmiş besinlerin tüketimini denetim altında tutmaktır. Fazla tuz, yalnızca kan dolanımında değil, tehlikeli olabilir. Ayrıyeten su tutma düzeyini de artırabilir.

Selülitin nedenlerinden biri hareketsiz bir hayat üslubudur. Bu nedenle günümüzde yanlışsız besleanmenin bununla birlikte ayrıyeten fizikî aktivite yapmak için de bir an tanımalıyız. Belirli ki yaş ve genel sıhhatle orantılı. Eğitim iki nedenden ötürü gereklidir. İlksi, dolanımı güzelleştirmesi ve mikro deveranı güçlendirmesidir. İkincisi, efor sırasında kaybedilen sıvıları yenilemek için daha fazla içmemize yol açacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.