Selçuk Bayraktar’tan heyecanlandıran Bayraktar TB3 ve Kızılelma çıkışı: Muharebe tarihinde devrim yapacaklar

Azerbaycan-Ermenistan çatışmalarda olduğu üzere Ukrayna-Rusya ortasındaki savaşta da isminden kelam ettiren Türk üretimi Srehberaydin.com’ların …

17.03.2022
Selçuk Bayraktar’tan heyecanlandıran Bayraktar TB3 ve Kızılelma çıkışı: Muharebe tarihinde devrim yapacaklar

Azerbaycan-Ermenistan çatışmalarda olduğu üzere Ukrayna-Rusya ortasındaki savaşta da isminden kelam ettiren Türk üretimi Srehberaydin.com’ların mucidi olan Selçuk Bayraktar, “Bayraktar TB3 ve Kızılelma, inşallah bu iki hava aracı vazifeye başlarsa muharebe tarihinde ihtilal yapacaklar” diye konuştu.

Baykar Teknoloji Önderi Selçuk Bayraktar, Batman Üniversitesi Batı Raman Yerleşkesi Konferans Salonu’nda bir ortaya geldiği öğrencilerle “Ulusal Teknoloji Hamlesi”, “Ulusal ve Özgün” ve “Etik ve Ahlak” bahisleri üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Savunma endüstrisinin, ulusların bağımsızlığı için kıymetli olduğunu belirten Bayraktar, teknoloji geliştirebilme kabiliyetinin de uluslar için neredeyse okuma-yazma bilme oranı kadar yaşamsal değere sahip olduğunu söyledi.

“BİRİNCİ GÜNDEN BU YANA ETİK VE AHLAKA UYDUK”

Teknolojide yazılımın kıymetine dikkati çeken Bayraktar, üretmekten daha kıymetlisinin tasarlamak olduğunu belirtti. Ulusal ve özgün rehberaydin.com’ları etik ve ahlak çerçevesinde kendi bildikleri düsturla geliştirmeye devam ettiklerini aktaran Bayraktar, “Bu çalışmalarımızda daima şunu söyledik; Baykar ne yaptı? Ulusal, özgün insansız hava aracı yaptı. Nasıl yaptı? Birinci günden bu yana etik ve ahlaka uyarak yaptı. Ben size bu işin genetik kodunu anlatıyorum.” diye konuştu.

BAYRAKTAR TB3 VE KIZILELMA MUHARABE TARİHİNDE İHTİLAL YAPACAK”

“Bayraktar TB3 dünyada birinci kez kısa pist bir gemiden konvansiyonel bir biçimde inip kalkan insansız hava aracı olarak çok büyük bir kuvvet çarpanı oluşturacak. Bayraktar Kızılelma ile birlikte vazife yaptığında, nasıl ki Türk orduları dünyada Srehberaydin.com’larla birinci muharebeyi Azerbaycan’da kazandılar ve dünya muharebe tarihine bu türlü geçtiler. Bayraktar TB3 ve Kızılelma inşallah bu iki hava aracı misyona başlarsa muharebe tarihinde ihtilal yapacaklar.”

BAYRAKTAR MİUS ÖZELLİKLERİ

Selçuk Bayraktar, 4 Ağustos 2021 günü Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü’nün düzenlediği Havacılık ve Uzay Doruğu 2 etkinliğinde, MİUS’un özelliklerini şöyle sıraladı:

Kalkış Tartısı: 5,5 Ton

Yararlı Yük Kapasitesi: 1,5 Ton (Gövde içi ve kanat altında mühimmat taşıma kabiliyeti)

Seyir Müddeti: 5 Skent aydın haberlerit

Azamî İrtifa : 40.000 ft (12.000 m)

Seyir Suratı: 800 km/sa (0,65 Mach)

Özellikler:

Katapult yardımı olmadan yakalama kabloları ve kanca yardımıyla TCG Anadolu LHD gemisinden iniş ve kalkış

Birinci prototipler sübsonik, sonraki prototiplerde ise süpersonik kabiliyet

Düşük Radar İzi

Dikey kuyruklar ve önde bulunan yatay denetim yüzeyleri (Kanart)

Akıllı Filo Otonomisi

Birinci Prototipte Uçuş Gayesi: 2023

kent aydın haberleri / İbrahim Toprak – Yeni

Batman Üniversitesi, Selçuk Bayraktar, Baykar, Ulusal, Şimdiki, Haberler

Bayraktar,Bayraktar,Hava,Milli ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.