Karar Resmi Gazete’de! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla 5 bakanlıkta atamalar gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran; Aile ve Toplumsal Hizmetler, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik, Etraf …

17.03.2022
Karar Resmi Gazete’de! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla 5 bakanlıkta atamalar gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran; Aile ve Toplumsal Hizmetler, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği, Kültür ve Turizm ile Ulusal Eğitim bakanlıklarında birtakım misyondan alma ve atamalar gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara nazaran, Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Ağrı Vilayet Müftülüğüne Celal Büyük, Bursa Vilayet Müftülüğüne Diyarbakır Vilayet Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Diyarbakır Vilayet Müftülüğüne Muş Vilayet Müftüsü Lütfü İmamoğlu, Muş Vilayet Müftülüğüne İbrahim Halil Demir, Yalova Vilayet Müftülüğüne Karabük Vilayet Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Karabük Vilayet Müftülüğüne Aydın Vilayet Müftüsü Ercan Aksu, Aydın Vilayet Müftülüğüne Artvin Vilayet Müftüsü Hasan Güneş, Artvin Vilayet Müftülüğüne Mesut Harmancı atandı.

AİLE VE ÇALIŞMA BAKANLIKLARINDAKİ ATAMALAR

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Eskişehir Vilayet Müdürü Alper Sezer misyonundan alındı. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan İş Başmüfettişliğine, İş Müfettişi Necdet Aktay getirildi. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliklerine, yapılan yeterlik imtihanında muvaffakiyet gösteren iş müfettiş yardımcıları Murat Ramazan İltar, Sadık Ortakcı ve Mahmut Keskin atandı.

ETRAF BAKANLIĞINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış Alakalar Genel Müdürlüğüne, Aytaç Yüksel getirildi. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan Yüksek Fen Şurası Üyeliğine, Muzaffer Yıldırım atandı.

KÜLTÜR BAKANLIĞI VE MEB’DE VAZİFEDEN ALMALAR

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bingöl Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman misyondan alındı, yerine Selahattin Muharrir getirildi. Mersin Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Cengiz Ekici, Van Vilayet Kültür ve Turizm Vilayet Müdürlüğüne Erol Uslu atandı. Ulusal Eğitim Bakanlığı Iğdır Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Hakan Gönen vazifeden alındı, yerine Servet Canlı getirildi.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar atandı.

kent aydın haberleri / Muhammed Nuri Erdoğan – İktisat

Diyanet İşleri Başkanlığı, İklim Değişikliği, Turizm, Gazete, İktisat, Yeni, Haberler

Bakanlığı,İş,Turizm,İl Müftüsü ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için İktisat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.