Selçuk Balcı kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne, şarkıları neler, kaç albümü var? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Selçuk Balcı kimdir?

12 Mart Müzikler Bizi Söyler konukları kimlerdir merak ediliyor. Programın bugünkü konuklarından birisi Selçuk Balcı oldu. Bunun akabinde …

12.03.2022
Selçuk Balcı kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne, şarkıları neler, kaç albümü var? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Selçuk Balcı kimdir?

12 Mart Müzikler Bizi Söyler konukları kimlerdir merak ediliyor. Programın bugünkü konuklarından birisi Selçuk Balcı oldu. Bunun akabinde izleyiciler, Selçuk Balcı kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir, müzikleri neler? Müzikler Bizi Söyler konuğu Selçuk Balcı kimdir? Hayatı ve biyografisi nedir merak etti. İşte ayrıntılar…

Müzikler Bizi Söyler konuğu Selçuk Balcı kimdir? Selçuk Balcı kaç yaşında, aslen nereli, mesleği ne, müzikleri nelerdir? Selçuk Balcı evli mi? Selçuk Balcı tüm müziklerinin isimleri nelerdir? Selçuk Balcı sevgilisi var mı? Selçuk Balcı aslen nereli? Selçuk Balcı’nin tüm albümleri nelerdir?

SELÇUK BALCI KİMDİR?

Selçuk Balcı (d. 4 Temmuz 1988, Çayeli, Rize), Türk halk müziği sanatkarı. Rize’nin Çayeli ilçesinde dünyaya geldi. Birinciokulu doğduğu bu kentte tamamladı. Birinciokulu bitirdikten sonra ailesiyle birlikte Ankara’ya yerleşti. Çocukluğundan beri bağlama çalmasına karşın lise yıllarında kemençeye merak saldı. Kendini bu hususta yetiştirdikten sonra birçok Karadenizli müzikçiye kemençe çalarak eşlik etti.

2011 yılında Kalan Müzik etiketiyle Patika isimli birinci albümünü çıkardı. 2 yıllık ortanın akabinde, 2013 yılında Mila isimli ikinci albümünü tekrar Kalan Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. 3. albümü olan Felamur ise 13 Mayıs 2016’da dinleyicileri ile buluştu.

SELÇUK BALCI’NIN ALBÜMLERİ

Patika

Patika isimli birinci albümü Temmuz 2011 tarihinde Kalan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. Albümde 14 müzik yer aldı. Albümde yer alan müziklerin tamamı kendine aitti. Albümün aranjörlüklerini Paul Dwyer, İhsan Eş, Kemal Sahir Gürel ve İlhan Yabantaş yaptı. Bunlar dışında Tayfun Şakalakoğlu, Cengiz Alkan’da albümde emek verdiler. Selçuk Balcı Hareket Aktaş ile birlikte düet yaptı.

Temmuz 2011 tarihinde çıkan albüm TTNET Müzik platformunda indirilebilir olarak satışa sunuldu. Ayrıyeten 13 Temmuz 2011 tarihinde iTunes Store üzerinde tüm müzikler $0.99 fiyatla satışa sunuldu.

Selçuk Balcı, albümün üretim sürecinin patika bir yolda yürümeye benzemesi sebebiyle isminin Patika olduğunu söyledi.

Mila

Ağustos 2013 tarihinde bir evvelki albüm üzere Kalan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. Albümde 12 müzik yer aldı. Albümde bulunan müziklerden bir adedinin kelamlarını annesi yazdı. Albüm genel olarak Karadeniz yöresine ilişkin anonim türkü ile horon melodilerinden ve Selçuk Balcı’nın kendi bestelerinden oluştu.

Albüm TTNET Müzik platformunda indirilebilir olarak satışa sunuldu. 20 Ağustos 2013 tarihinde ise iTunes Store üzerinde tüm müzikler satışa sunuldu.

Felamur

Mayıs 2016 tarihinde tekrar Kalan Müzik etiketi ile piyasaya çıktı. Albümde 12 müzik yer aldı. Albümde 1 tane kemençe düeti (enstrümantal) eser bulunmaktadır. Albümde Niyazi Koyuncu, Resul Dindar, Selim Topsakal, Aydoğan Topal, Tanju Topal, Yusuf Aydın, Cengiz Alkan, Göksel Bektaş, Sevgi Bonabian, Anıl Türkyılmaz, Nursel Mumcu, Selçuk Balcı vokaldedir.

Başka çalışmaları

Selçuk Balcı bugüne kadarki çıkardığı ferdî albümünün dışında birkaç sinema ve dizinin de müziklerini yaptı. Bizum Hoca, Moskova’nın Şifresi: Temel ve Benim İçin Üzülme üzere üretimlere kendi bestelerinden birkaç kesim verdi. Zülfü Livaneli’nin de 50.yıl için yapmış olduğu projede bir tane müzik seslendirdi. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi için de müzik yapmıştır.

Diskografi

  • Patika – 2011
  • Mila – 2013
  • Felamur – 2016
Haberler.com – Gündem

Selçuk Balcı, Gündem, Magazin, Haberler

Selçuk Balcı,Albümü,Şarkılar,Albüm,Tarihinde,Şarkı,Patika,2011 ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.