Savaş kendini resmen hissettirdi! Kadınlar, askere giden erkekler için ağladı

Savaşın an sıkıntısı olduğu Rusya- Ukrayna sonundan dikkat çeken imajlar gelmeye devam ediyor. Rusya’nın genelinde her yıl 23 Şubat’ta kutlanan …

24.02.2022
Savaş kendini resmen hissettirdi! Kadınlar, askere giden erkekler için ağladı

Savaşın an sıkıntısı olduğu Rusya- Ukrayna sonundan dikkat çeken imajlar gelmeye devam ediyor. Rusya’nın genelinde her yıl 23 Şubat’ta kutlanan Vatan Savunucuları Günü’nde askere giden erkekleri halk, gözyaşları içinde uğurladı.

Rusya ve Ukrayna ortasındaki tansiyon, her geçen dakika artarken doğu hududunda bulunan Luhanks ve Donetsk bölgelerinde de kaygılı bekleyiş hakim. Bu iki bölgede askere giden erkekler, aileleri ve kız arkadaşlarının gözyaşları eşliğinde uğurlandı.

UKRAYNA ORDUSUNA “TERK EDİN” DAVETİ

Rusya‘nın Donetsk ve Luhansk halk cumhuriyetlerinin bağımsızlığını tanıma kararı, Donbass’ta ve Rusya‘da kutlamalarla karşılanırken, Donetsk önderi Denis Puşilin, Ukrayna ordusunun Donetsk topraklarını istekli olarak terk etmesi ve silahlarını çekmesi gerektiğini söyledi.

8 YILIN AKABİNDE RESMEN TANINDILAR

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Pazartesi günü imzaladığı kararnamenin akabinde, 2014’teki Maydan darbesinde bağımsızlığını ilan eden Donetsk ve Luhansk halk cumhuriyetleri, 8 yıllık bir sürecin akabinde Rusya tarafından resmen tanındı.

GÖZYAŞLARIYLA ASKERE UĞURLADILAR

Bu kararın akabinde Rusya’nın genelinde her yıl 23 Şubat’ta kutlanan Vatan Savunucuları Günü Luhansk’ta coşku içinde kutlandı. Vatan Savunucuları Günü’nde askere giden erkekleri halk gözyaşları içinde uğurlaması da toplumsal medyada gündem oldu.

Rusya,Donetsk ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.