Şarkıcı Buray madencileri unutmadı

Ünlü şarkıcı Buray konserlerine hız kesmeden devam ediyor. Konya’da verdiği konserde 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nü unutmadı. Sahnede duygu dolu anlar yaşayan Buray, tüm madencileri saygıyla andı.

06.12.2022
Şarkıcı Buray madencileri unutmadı

Buray yapmış olduğu kısa tatilinin ardından konserlerine devam ediyor. On binlerce insanın bir araya geldiği konserde duygu dolu anlar yaşandı.

Konserinin bir bölümünde gerçekleştirdiği akustik performanslarını maden emekçilerine adayan Buray, yaptığı konuşmayla herkesi duygulandırdı.

Buray yapmış olduğu konuşmada, “4 Aralık Dünya Madenciler günü. Hayatlarını ve geçimlerini yerin metrelerce altında kazanmaya çalışan, alın terleri kimi zaman kömürün siyahına, kimi zaman acı bir haberle geride kalanların gözyaşlarına karışan Madencilerin günü. Çok değil daha bir kaç hafta önce toprağa verdik onları. Eğer önlemleri artırmazsak, eğer ölümlerini kader olarak görmekten vazgeçmezsek korkarım ki bunun bir sonu olmayacak. Zonguldak’ta, Soma’da, Ermenek’te, Yozgat’ta, Amasya’da ve en son Bartın’da helal lokma için yerin metrelerce kat altında hayatlarını kaybeden tüm madencileri saygıyla anıyorum. Hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/hayatim/magazin-haberleri/sarkici-buray-madencileri-unutmadi/

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.