ŞANLIURFA – Enderun usulüyle teravih kılındı

Şanlıurfa’daki Mevlana Mescidi’nde, bu ramazan birinci kere Enderun tarzıyla kılınan teravih sonrası ramazan konseri verildi. Şanlıurfa’daki …

24.04.2022
ŞANLIURFA – Enderun usulüyle teravih kılındı

Şanlıurfa’daki Mevlana Mescidi’nde, bu ramazan birinci kere Enderun tarzıyla kılınan teravih sonrası ramazan konseri verildi.

Şanlıurfa’daki Mevlana Mescidi’nde, bu ramazan birinci sefer Enderun yordamıyla kılınan teravih sonrası ramazan konseri verildi.

Merkez Haliliye ilçesinde bulunan Mevlana Mescidi’nde teravih namazı Enderun yordamıyla eda edildi.

Namaza, Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Haliliye Belediye Lideri Mehmet Canpolat ve vatandaşlar katıldı.

Haliliye Belediye Lideri Mehmet Canpolat, Şanlıurfa’da ramazanın farklı bir hoş olduğunu belirterek “Bugün de bir birincii gerçekleştirdik, Enderun teravihini burada daima birlikte eda ettik. Sonrasında da burada gazelhan ve mevlithan niteliğindeki kıymetli hocalarımızı burada konuk ediyoruz. Ramazan, Şanlıurfa’da bir öbür hoş, Haliliye’de daha hoş diyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Haliliye Kaymakamı Metin Esen ise ramazan ayında Şanlıurfa’da Enderun yöntemiyle teravih kılmanın memnunluğunu yaşadıklarını söz ederek “Şanlıurfa’da Enderun yordamıyla teravih namazını idrak ettik. Bizim kültürümüzde bulunan Enderun yöntemiyle teravih namazını gerçekleştirmiş olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Bu kültürün burada yaşatılması için Şanlıurfa Mevlevrehberaydin.comnesi’nin bu aktifliği çok manalı oldu.” diye konuştu.

Namaz sonrası cami bahçesinde Haliliye Belediyesi tarafından düzenlenen ramazan aktiflikleri kapsamında, Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası mevlithanlar Sami Savni Özer, Mehmet Kemiksiz, Mustafa Akbaş, Yunus Balcıoğlu, Ahmet Uzunoğlu, Bilal Demiryürek, Mustafa Alphayta ve Ramazan Kutlu çeşitli ilahiler okudu.

kent aydın haberleri / Eşber Ayaydın – Şimdiki

Haliliye,Ramazan,Teravih,Namaz,Şanlıurfa’da ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Kültür Sanat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.