Sahibinin kesmeye kalktığı horoz ‘Anne’ diye bağırmaya başlayınca kesilmekten kurtuldu

Manavgat’ta sahibinin kesmek için yakaladığı horoz, bıçağı görünce evvel Allah, akabinde da Anne diye bağırmaya başladı. Horoz’un çıkardığı …

25.03.2022
Sahibinin kesmeye kalktığı horoz ‘Anne’ diye bağırmaya başlayınca kesilmekten kurtuldu

Manavgat’ta sahibinin kesmek için yakaladığı horoz, bıçağı görünce evvel Allah, akabinde da Anne diye bağırmaya başladı. Horoz’un çıkardığı sesler karşısında şaşkına dönen sahibi, elindeki bıçağı ve horozu bırakıp kesmekten vaz geçti. Ali Dibek’e ilişkin 2 yaşındaki horoz, öbür horozlar üzere ötmek yerine tavuklar üzere sesler çıkarıyor.

Manavgat‘ta yaşayan Ali Dibek, akşam skent aydın haberleritlerinde meskenine gittiğinde, kümeste bulunan horozu kesmek için harekete geçti. Eşiyle birlikte konuttan bıçak alıp kümese giren Dibek, ötmediği için tavukların içerisinde bulunan horozu yakalayarak kümesten dışarı çıktı. Horozun kanatlarını ayaklarının altına alan ve kesmek için bıçağı boynuna dayayan Dibek ve eşi hayatlarının kıymetli ölçüde şaşkınlığını yaşadı.

EVVEL “ALLAH”, SONRA “ANNE” DİYE BAĞIRDI

Bıçağın boynuna dayanmasıyla birlikte bugüne kadar ötmeyen horoz, evvel ‘Allah’, akabinde da ‘Anne’ diye ses çıkarmaya başladı. Dibek elindeki bıçağı ve horozu bırakırken ne yapacağını şaşırdı.

“BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİK”

2 yıl evvel tavuklarının 6’sı horoz olmak üzere çok sayıda yavrusu olduğunu belirten Ali Dibek “6 horozdan 5 adedini kesip yedik. Horozları kesmemizin nedeni ötmemeleriydi. Bugün de eşimle birlikte bu horozu kesip yemeye karar verdik. Kümese girip yakaladım. Bıçağı boynuna dayayıncaya kadar her şey olağandı. Bıçağı dayayıp tam keseceğim sırada ‘Allah’ diye bir ses duyduk. Birbirimizin yüzüne baktık. Ses horozdan geliyordu. Yine atılım yaptığımda bu defa de ‘Anne’ diye ses çıkardı. Birkaç sefer tıpkı şeyi denedim. Hepsinde ‘Anne’ diye bağırdı. Biz de anne diye adeta yalvaran bir hayvanı kesemeyeceğimizi anlayıp vazgeçtik” dedi.

Kümesten öteki tavuklarla birlikte gezip otlamak için dışarıya bırakılan horoz, sahibinin eline alarak kesecekmiş üzere sallamasıyla birlikte daima olarak ‘Anne’ diye ses çıkarmasının yanında tavuklarla birlikte gezip otlarken, horozlar üzere ötmek yerine tavuklar üzere ses çıkarıyor.

aydın haberleri / Lokal

Horoz,Anne,Ses,Birlikte,Tavuklar,Bıçağı,Horozu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.