Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkı uzatıldı

İBB Meclis Toplantısı’nda Cumhur İttifakı’nın teklifiyle gündeme alınan salgın hasebiyle sıhhat çalışanlarının toplu ulaşım ve İSPARK …

13.01.2022
Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkı uzatıldı

İBB Meclis Toplantısı’nda Cumhur İttifakı’nın teklifiyle gündeme alınan salgın hasebiyle sıhhat çalışanlarının toplu ulaşım ve İSPARK otoparklarından fiyatsız yararlanmalarına ait unsur görüşüldü.Toplantıda, tüm sıhhat çalışanlarının İstanbulkart en…

İBB Meclis Toplantısı’nda Cumhur İttifakı’nın teklifiyle gündeme alınan salgın hasebiyle sıhhat çalışanlarının toplu ulaşım ve İSPARK otoparklarından fiyatsız yararlanmalarına ait husus görüşüldü.

Toplantıda, tüm sıhhat çalışanlarının İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu ulaşım araçlarından ve İSPARK AŞ’ye ilişkin otoparklardan 30 Hazirana kadar fiyatsız yararlanmasını içeren gündem hususu oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisten geçen tekliften tüm sıhhat kurumlarında çalışan memur, personel, intern tabipler, kontratlı çalışanlar, İBB ve ilçe belediyelerindeki sıhhat çalışanları, İsimli Tıp Kurumu ile İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları faydalanabilecek.

TAŞINMAZ SATIŞLARINA ONAY VERİLDİ

Toplantıda ayrıyeten mülkiyeti İBB’de olan Tuzla, Eyüpsultan, Kartal, Pendik, Kağıthane, Zeytinburnu, Şişli ve Ataşehir’deki 25’ten fazla taşınmazın satışına onay verildi.

Daha evvel reddedilen KİPTAŞ Venezia konutlarında mülkiyeti İBB’ye ilişkin konutların satışı teklifi de tekrar gündeme geldi.

Yapılan tartışma ve müzakerelerin akabinde teklif kurula çekildi.

GENÇLİK SPOR MÜDÜRÜ HAKKINDA SORU ÖNERGESİ

AK Partili Gençlik Spor Komitesi Lideri Onur Uygun, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Birincier Öztürk’ün Ümraniye’de bir AVM otoparkında parkında, park yeri tartışması sonucunda tabancasının kabzasıyla bir kişi darp etmesiyle ilgili cevaplanması için başkanlık makamına soru önergesi verdi.

Uygun, önergesinde Öztürk’le ilgili rastgele bir süreç yapılıp yapılmadığını ve ruh sıhhatinin yerinde olup olmadığını sordu.

CHP Küme Sözcüsü Tarık Balyalı, önergeyi abartılı bulduğunu belirtti.

Bahsin ferdî bir sorun olduğunu lisana getiren Balyalı, “Belediye ile hiçbir alakası olmayan bir olay. Bu cins davranışlar bizi de üzüyor. Bunlar bu devletin memurlarıdır. Bugün burada çalışır yarın diğer bir yerde çalışıyor. Olay isimli makamlara intikal etmiştir. Çıkacak karara saygılıyız.” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde soru önergesi oy birliği ile kabul edildi.

İSMEK YÖNETİCİSİ HAKKINDA SORU ÖNERGESİ

AK Partili Meclis Üyesi Uğur Korkmaz, mahkeme tarafından frekansı kapatılan İMC TV çalışanı bir ismin İSMEK’te yüksek bir mkent aydın haberlerişla işe söyleyerek soru önergesi verdi.

Korkmaz, “İMC TV, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından PKK ve KCK propagandası yaptığı gerekçesiyle yayın frekansı kapatılmıştır. Münasebet olarak ‘milli güvenliği tehdit eden yapı, oluşum ve kümeler ile terör örgütüne aidiyeti belirlenen kanallar’ sözü kullanılmıştır. Bu kanalın o periyotta genel yayın direktörlüğünü yapan Soner Şimşek’in İSMEK uzaktan eğitimin başına üst seviye yönetici yapıldığı bilgisi hakikat mudur?” tabirlerini kullandı.

Tartışmaların akabinde soru önergesi oy birliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.