Rus profesörden iddia: Putin ailesini korumak için yeraltı sığınağına taşıdı

Bir Rus profesöre nazaran, Vladimir Putin son günlerde aile üyelerini Sibirya’daki bir ‘yeraltı şehrine’ taşıdı. 61 yaşındaki siyaset bilimci …

02.03.2022
Rus profesörden iddia: Putin ailesini korumak için yeraltı sığınağına taşıdı

Bir Rus profesöre nazaran, Vladimir Putin son günlerde aile üyelerini Sibirya’daki bir ‘yeraltı şehrine’ taşıdı. 61 yaşındaki siyaset bilimci Valery Solovey, yüksek teknolojili sığınağın Altay Dağları’nda bulunduğunu ve nükleer savaş durumunda korunmak için …

Bir Rus profesöre nazaran, Vladimir Putin son günlerde aile üyelerini Sibirya‘daki bir ‘yeraltı şehrine’ taşıdı. 61 yaşındaki siyaset bilimci Valery Solovey, yüksek teknolojili sığınağın Altay Dağları‘nda bulunduğunu ve nükleer savaş durumunda korunmak için tasarlandığını söyledi.

“PUTİN ZIMNÎ ŞAMANİK RİTÜELLERE KATILIYOR”

Daha evvel Moskova Devlet Milletlerarası Alakalar Enstitüsü’nde (MGIMO) profesör olan Solovey, Putin’in Rus halkından gizlenen tıbbi problemler yaşadığını ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile birlikte saklı şamanik ritüellere katıldığını argüman etmişti.

Bununla birlikte, Moskova’daki kimi isimler Solovey’i komplo teorisyeni olarak nitelendiriyor. Lakin daha geçen hafta, Putin’in tıbbi ve zihinsel durumu hakkındaki savları nedeniyle Rus makamları tarafından yedi skent aydın haberlerit sorguya çekildi. Solovey’in aranan meskeninde çok sayıda elektronik eşyaya el konuldu. Solovey daha sonra hür bırakıldı lakin dava kapanmadı.

SON TEKNOLOJİYLE DONATILMIŞ BİR YERALTI KENTİ

Solovey, hafta sonu yaptığı açıklamada, “Başkan Putin’in ailesi nükleer savaş ihtimaline karşı hazırlanan özel bir sığınağa götürüldü. Bu sığınak dağlık Altay Cumhuriyeti’nde bulunuyor. Aslında bir sığınak değil, en son bilim ve teknolojiyle donatılmış tam bir yeraltı şehri” dedi.

Öte yandan, Kremlin’de Putin’e yakın bağları olduğunu tez eden Solovey, dağdaki sığınağı çevreleyen yerde birden fazla havalandırma noktası ve küçük bir kente güç sağlamaya yetecek kadar ultra çağdaş 110 kilovoltluk bir trafo merkezine bağlı bir yüksek voltaj çizgisi olduğunu aktardı.

PUTİN’İN AİLE ÜYELERİ KİMLER?

Solovey, Putin’in sığınağa gönderdiği argüman edilen aile üyelerinin kimliğini açıklamadı. Lakin daha evvel olimpiyatlarda altın madalya alan ritmik jimnastikçi 38 yaşındaki Alina Kabaeva‘nın Rus başkanın kapalı eşi olduğunu argüman etmişti.

Öte yandan, Putin üniversitedeyken tanıştığı Ludmiła Putina ile 1983’te evlendi, 2014 yılında boşandı. Çiftin bu evlilikten, Maria Vorontsova ve Katerina Tikhonova isimli iki kızı oldu.

GAYRİMEŞRU ÇOCUKLARI OLDUĞU ARGÜMAN EDİLDİ

Ayrıyeten, Putin’in büyük bir Rus bankasının yarı sahibi olan 45 yaşında Elizaveta Krivonogikh ile bâtın bağlantısından 18 yaşında Luiza Rozova isminde bir kızı olduğu tez ediliyor. Kremlin tarafından reddedilen söylentiler, Putin’in Kabaeva‘dan da çocukları olduğunu öne sürüyor.

Putin daha evvel “Müdahaleye müsaade vermediğim özel bir hayatım var. Buna hürmet duyulmalıdır. Sümüklü burunları ve erotik fantezileriyle oburlarının hayatlarına gizlice girenleri kınıyorum” demişti.

PUTİN BUYRUĞU VERMİŞTİ

Öteki taraftan, Putin evvelki gün Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Genelkurmay Lideri Valeriy Gerasimov ile yaptığı toplantıda, Rus ordusunun nükleer silahlar ve hipersonik füzeleri kapsayan nükleer caydırıcı güçlerinin özel savaş durumuna geçirilmesi buyruğunu vermişti.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in, Rus ordusunun nükleer caydırıcı güçleri için özel savaş vazifesi durumuna geçmesi buyruğu vermesi, gözleri bu ülkenin nükleer silahları ve hipersonik füzelerine çevirdi.

Rusya’nın nükleer silah envanterinde 6 bin 255 başlık bulunduğu varsayım ediliyor. Batı bloğunun elinde bulunan 6 bin 65 nükleer silahın 5 bin 550’sinin ABD, 290’ının Fransa, 225’inin de İngiltere’ye ilişkin olduğu belirtiliyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.