Rus işgali sonrası ara verilen Ukrayna Premier Lig’i yeniden başladı

Spor Haberleri Rusya’nın, Ukrayna’ya yaptığı hücumla olumsuz tarafta etkilenen Ukrayna futbolu, 6 ay alanlardan uzak kalmıştı. Ukrayna ligi …

24.08.2022
Rus işgali sonrası ara verilen Ukrayna Premier Lig’i yeniden başladı

Spor Haberleri

Rusya‘nın, Ukrayna‘ya yaptığı hücumla olumsuz tarafta etkilenen Ukrayna futbolu, 6 ay alanlardan uzak kalmıştı. Ukrayna ligi kentleri bombalanan iki kadronun Kiev’deki müsabakasıyla yine başladı.

BİRİNCİ MAÇ SHAKTAR-METALİST KHARKİV ORTASINDA OYNANDI

Shakhtar Donetsk-Metalist Kharkiv kadroları ortasında oynanan uğraş dün sona erdi. İki kadronun kozlarını paylaştığı maç 60 bin kişi kapasiteli olimpiyat stadında seyircisiz oynandı. Ukrayna Başbakanı Zelenski ise maç öncesi dev ekrandan seslenerek, tüm futbolculara muvaffakiyetler dileklerini iletti.

46 YILLIK SEMBOL BAYRAK TEKRAR GÖNDER’DE

Milli marş için göndere çekilen bayrak içinse sembolik bir seçim yapıldı. Montreal 1976 Olimpiyatları’nda Sovyetler Birliği – Doğu Almanya maçında alana giren bir taraftarın açtığı Ukrayna bayrağı 46 yıl sonra Kiev’de dalgalandı.

SHAKTAR DONEKST’İN EKİP OTOBÜSÜ ÇOK KONUŞULDU

Shakhtar Donetsk ile Metalist Kharkiv’in oynadığı açılış maçın önüne geçilen bir olay meydana geldi. Maçın akabinde en çok konuşulan, Shaktar’ın ekip otobüsü oldu. Bombalanmış kentlerin imajlarını ekip otobüsüne bastırılıp, kentte cins atması toplumsal medya da gündem oluşturdu.

Takım,Maç,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.