Rus hissedardan Turkcell’de “yönetişim” uyarısı

Turkcell hissedarı LetterOne Investment Holdings, Turkcell’in sermaye tahsisini gözden geçirmek için yeni bir idare heyeti komitesi kurması …

16.11.2021
Rus hissedardan Turkcell’de “yönetişim” uyarısı

Turkcell hissedarı LetterOne Investment Holdings, Turkcell’in sermaye tahsisini gözden geçirmek için yeni bir idare heyeti komitesi kurması gerektiğini açıkladı.

Rus milyarder Mikhail Fridman’ın kurucusu olduğu LetterOne tarafından yapılan açıklamada, Turkcell’in maliyet yapısını ve sermaye tahsisini gözden geçirmek için yeni bir idare şurası komitesi kurulması gerektiği kaydedildi.

Şirket açıklamasında, kelam konusu değişikliklerin uygulanması durumunda Turkcell’in “önemli ölçüde daha fazla” paha kazanacağını ve pazar önderi bir dijital telekom şirketi olabileceğini belirtti.

Açıklamada ayrıyeten, Turkcell’in şirket idaresini hissedarlarla uyumlu hale getirebilmek için yeni bir teşvik planı oluşturması gerektiği aktarıldı. Başka taraftan, Turkcell’in şu ana kadar yapılan teklifleri reddettiği belirtildi.

LetterOne Genel Müdürü Ben Babcock mevzu hakkında yaptığı değerlendirmede, “İşletmenin kurumsal idareye yaklaşımında savlı bir değişiklik gerekiyor. Tasaları lisana getirmek ve yapan bir diyalog için idare heyetine yazdık.” sözlerini kullandı.

LetterOne Investment Holdings’in iştiraki IMTIS Holding, Turkcell Bağlantı Hizmetleri A.Ş.’de yüzde 19,8 paya sahip.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.