Roger Waters’tan tüm uluslara 1948 İnsan Hakları Deklerasyonu’nu tanımaları çağrısı

SELÇUK ACAR“Filistin Derin Analiz” medya platformunun New York’taki programında, Columbia Üniversitesi Edward Said Çağdaş Arap Çalışmaları …

18.11.2021
Roger Waters’tan tüm uluslara 1948 İnsan Hakları Deklerasyonu’nu tanımaları çağrısı

SELÇUK ACAR“Filistin Derin Analiz” medya platformunun New York’taki programında, Columbia Üniversitesi Edward Said Çağdaş Arap Çalışmaları Kürsüsü Lideri Prof. Dr. Rashid Khalidi, “Filistinlilere Karşı 100 Yıl Savaşı” isimli kitabını imzalarken, ünlü müzis…

SELÇUK ACAR

“Filistin Derin Analiz” medya platformunun New York’taki programında, Columbia Üniversitesi Edward Said Çağdaş Arap Çalışmaları Kürsüsü Lideri Prof. Dr. Rashid Khalidi, “Filistinlilere Karşı 100 Yıl Savaşı” isimli kitabını imzalarken, ünlü müzisyen Roger Waters, Filistin’le ilgili yazdığı en son yapıtını okudu.

Filistinli sesleri güçlendirip, tesirini artırmak için günlük haberleri derleyen ve Filistin’le ilgili derinlemesine canlı yayınlar yapan medya platformun, 1918’de kurulan New York Yabancı Basın Birliği’yle (FPA) birlikte New York’taki Knickerbocker Club’ta düzenlediği özel aktiflikte Filistin konusunda çalışmalar yapan gazeteci, akademisyen ve diplomatlar başta olmak üzere mevzuya ilgi duyan uzman isimleri bir ortaya getirdi.

Al Jazerra Televizyonunun Washington muhabiri Mike Hanna’nın sunduğu programda, iştirakçilere yeni kitabı RIFQA’yı dağıtan Pir Cerrah’lı, Nation mecmuasının birinci Filistin muhabiri, şair- muharrir, Muhammed El Kürd, MSNBC sunucusu Ayman Mohyeldin’in sorularını cevapladı.

Düzenlenen ikinci panelde ise Prof. Dr. Rashid Khalidi, Filistin’le ilgili soruları cevaplayıp, Filistin araştırmalarıyla yürüttüğü çalışmalara değinirken, iştirakçilere bu alandaki görüşlerini aktardı. Profesör Khalidi daha sonra davetliler için “Filistinlilere Karşı 100 Yıl Savaşı” isimli kitabını imzaladı.

Filistin’e takviyesini her fırsatta lisana getiren ünlü müzik kümesi Pink Floyd üyesi Roger Waters da aktiflikte, Filistin’le ilgili yazdığı en son yapıtını okurken, iştirakçilerin ilgi odağı oldu.

Roger Waters program çerçevesindeki konuşmasında, tüm uluslara 1948 İnsan Hakları Deklerasyonu’nu tanımaları davetinde bulundu.

Programda ayrıyeten “Filistin Derin Analiz” platformunun, Filistinli genç gazetecilere dayanak hedefiyle tüm büyük ABD yayınlarına, Filistin’de alanda bir Filistin muhabiri çalıştırmayı teşvik eden, Gazze ve Batı Şeria’da istihdam fırsatı sağlamaları davetini içeren kampanyasının da tanıtımı yapıldı.

FPA Lideri Ian Williams, İnsan Hakları Avukatı, Aktivist Zaha Hassan ve Filistinli müellif Dr. Ramzy Baroud’un da birer konuşma yaptığı aktifliğe, İsrail/Filistin mevzusuyla ilgilenen özel konuklar, global önderler, akademisyenler, aktivistler ve diplomasi muhabirleri katıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.