Putin’in akıl hocası Aleksandr Dugin’in kızı, içinde bulunduğu aracın patlaması sonucu öldü

Güncel Haberler Rus basınında yer alan haberlerde, Darya Dugina’nın bulunduğu aracın Moskova’nın Odintsova bölgesinde patladığı belirtildi …

21.08.2022
Putin’in akıl hocası Aleksandr Dugin’in kızı, içinde bulunduğu aracın patlaması sonucu öldü

Güncel Haberler

Rus basınında yer alan haberlerde, Darya Dugina’nın bulunduğu aracın Moskova’nın Odintsova bölgesinde patladığı belirtildi.

DUGİN OLAY YERİNE GİTTİ

Dugina infilak eden araç içinde hayatını kaybederken, babası Aleksandr Dugin’in arabanın alevler içinde yandığı dakikalarda olay yerinde bulunduğuna dair imgeler servis edildi.

HEDEF DUGİN MİYDİ?

Dünya basınında yer alan tezlere nazaran amacın Dugin olduğu fakat talih yapıtı araçta olmadığı söz edildi.

PUTİN’İN AKIL HOCASI OLARAK GÖSTERİLİYOR

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in akıl hocası olarak gösterilen Aleksandr Dugin, ülkesinin Ukrayna’yı işgali sürecinde yaptığı açıklamalarla da büyük ses getirmişti. Ukrayna savaşını kazanmak zorunda olduklarını, aksi halde Rusya‘nın haritadan silinebileceğini söyleyen Dugin, Rus ordusunun gerekirse nükleer silah kullanması gerektiğini de savunmuştu.

“RUSYA OLMADAN İNSANLIK OLMAZ”

“Ya biz kazanacağız ya da dünya yok olacak’ mı diyorsunuz?” sorusuna cevap veren Dugin, şöyle konuşmuştu; “Evet, evet. Bunlar motamot cumhurbaşkanımızın kelamları. Rusya olmadan insanlık olmaz. Bu dünyada yaşamak istiyorsanız büyük ve bağımsız Rusya’yı kabul etmelisiniz. Bağımsız ve hükümran bir Rusya olmadan insanoğlu varlığının imkansız olduğunu söyleyen liderimizin kelamlarını hatırlatıyorum. Uzlaşma talihi yok mu? sorusu yöneltilen Dugin, ”Kan kent aydın haberleri timce uzlaşmaya varma konusunda treni kaçırdık yahut durum değişik bir boyut aldı. Bu bizim için varlık-yokluk sıkıntısı. Tarihimizin her etabında kazanmayı başardık. Bedelsiz herkes ölecektir. Fakat büyük başkanlar her vakit büyük devletler ve imparatorluklar kurmuşlardır. Büyük başkan Putin’le, kaybeden Gorbaçov ve Yeltsin’i karşılaştırdığımızda, bu kıyasın sonucu çok şeyi belirler. Zayıf ve aptal başkanlarımız olabildiği üzere büyük ve mert önderlerimiz de olabilir. Yavuz beşerler da toplumun küçük insanlarından farklıdır.”

Kaynak: kent aydın haberleri / Emre Gürkan Abay – Yeni

Dugin,Rus ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.