PTT müjdeli haberi duyurdu, 55 bin personel alınacak! Başvuru tarihi belli oldu: Şartları duyan koşacak!

Milyonlarca kişinin uzun müddettir beklediği işçi alımlarında müjdeli haber geldi. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün (PTT) işçi …

26.09.2022
PTT müjdeli haberi duyurdu, 55 bin personel alınacak! Başvuru tarihi belli oldu: Şartları duyan koşacak!

Milyonlarca kişinin uzun müddettir beklediği işçi alımlarında müjdeli haber geldi. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün (PTT) işçi alımı yapacağını duyurdu. Pandemiyle birlikte işçi alım süreçlerini durduran PTT’den beklenen haber geld…

Milyonlarca kişinin uzun müddettir beklediği işçi alımlarında müjdeli haber geldi. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün (PTT) işçi alımı yapacağını duyurdu. Pandemiyle birlikte işçi alım süreçlerini durduran PTT’den beklenen haber geldi. 55 bin kişiyi takımlarına katacaklar! Edilen Talep kaideleri ve tarihleri belirli oldu. Pekala PTT işçi alımı 2022 yılında olacak mı? PTT 55 bin işçi alımı ne vakit olacak, edilen talep tarihi aşikâr oldu mu? İşte haberin ayrıntıları…

2022 PTT İŞÇİ ALIMLARI NE VAKİT OLACAK?

Personel takımını açan PTT’den sevindirici haber geldi. Gelen son dakika haberine nazaran PTT’ye sürücü, güvenlik vazifelisi ve paklık çalışanı alınacağı duyuruldu. Aranan kaidelerde belirli oldu. PTT işçi alımlarının Türkiye genel seçimlerinden evvel yapılacağı paylaşıldı ve PTT, kargo teslim sorunlarını gidermek ismine işçi ve postacı alımı yapılacağı da belirtti. Ayrıntılı detayın ise yakında yapılacağı söz edildi.

POSTACI İÇİN ARANAN ŞARTLAR

Yapılan duyuruda PTT’de postacı olarak çalışmak isteyen adayların şu kaideleri karşılaması gerektiği belirtildi;

  • Herhangi bir toplumsal güvenlik kurumundan emekli aylığı almıyor olmaları
  • 6 aydan fazla mahpus yatmamış olmaları
  • Erkek adaylar ile ilgili askerlik durum dokümanı talep ediliyor

Öte yandan güvenlik vazifelisi alımı için adayların özel güvenlik vazifelisi sertifikasına sahip olmaları ile birlikte KPSS puanlarının 65 üzerinde olması gerekir.

EDİLEN TALEP AYTINTILARI AŞİKÂR OLDU

Yapılan duyuruda şunlar söylenildi; Bireyler gerekli koşulları taşıdığı takdirde kurumların uygulayacağı imtihan yahut mülakatlara iştirak sağlayarak, muvaffakiyet sağlanması halinde muhakkak bir takımda işe alınacaklar. Kelam Gelimi Edilen ilan yayımlandığında PTT’nin sitesi üzerinden yayımlanacak olan edilen talep kılavuzunda belirtilen adımlar izlenecek.

PTT işçi alımlarına katılmak isteyenler PTT’nin kendi web sitesi üzerinden iş edilen talep formunu doldurabilirler. Formu dolduran bireyler mülakatın akabinde kelamlı ve yazılı imtihana tabi tutulabilir ve imtihanların sonuçları göz önünde bulundurularak iş edilen talepları onaylanabilir.

HANGİ ADAYLAR PTT İŞÇİ ALIMI İÇİN BAŞVURABİLİR?

Konu ile ilgili olarak PTT işçi alımı genel kuralları ise şöyle aktarıldı:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci hususu kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde

istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş imtihanının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü prestijiyle otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü unsurunda belirtilen mühletler geçmiş olsa bile; taammüden işlenen bir cürümden ötürü altı ay yahut daha fazla müddetle mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı cürümler, Anayasal tertibe ve bu sistemin işleyişine karşı kabahatler, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı berbata kullanma, vazifesi berbata kullanma, hileli iflas, rehberaydin.comleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, cürümden kaynaklanan malvarlığı kıymetlerini aklama yahut kaçakçılık, fuhuş, cinsel atakta bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı hatalar, cinsel atak, cinsel taciz, uyuşturucu yahut uyarıcı husus imal ve ticareti, hata işlemek hedefiyle örgüt kurma, tefecilik hatalarından mahkûm olmamak.

f) Engelli işçi çalıştırılmasına ait mevzuat kararları gizli kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı vazife yapmasına mani olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

g) Öteki kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı durum için İdare Heyeti tarafından belirlenen tahsil koşulunu haiz olmak.

h) Rastgele bir toplumsal güvenlik kurum yahut kuruluşundan emekli olmamak.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.