Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek Pençe-Kilit bölgesinde şehit düştü! 2 ay sonra dünyaevine girecekti

Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesine terör örgütü mensupları tarafından taciz ateşi açıldı. Açılan ateş sonucu Piyade …

18.07.2022
Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek Pençe-Kilit bölgesinde şehit düştü! 2 ay sonra dünyaevine girecekti

Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesine terör örgütü mensupları tarafından taciz ateşi açıldı. Açılan ateş sonucu Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek şehit düştü. Şehit teğmenin nişanlı olduğu ve eylül ayında evlenmek için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında yürüttüğü başarılı operasyonlarla terör örgütüne nefes aldırmıyor. Köşeye sıkışan teröristler, harekat bölgesine taciz ateşi gerçekleştirdi.

PİYADE TEĞMEN ŞEHİT DÜŞTÜ

Terör örgütünün açtığı ateş sonucu bir kahraman askerimiz şehit oldu. Bahse ait açıklama yapan Ulusal Savunma Bakanlığı, şehit düşen askerin Piyade Teğmen Ömer Faruk Civelek olduğunu duyurdu.

MSB’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

MSB’den verilen bilgilendirme argümanında, “Bizleri derin bir acı ve ıstıraba boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” sözü kullanıldı.

ACI HABER AİLESİNE ULAŞTI

Gölköprü Mahallesi’ndeki babaevine gelen Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, askeri yetkililer ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü takımları, acı haberi, baba Hakkı ve anne Ayşe Civelek’e ulaştırdı. Şehidin yakınlarını, Helvacı ve askeri yetkililer teskin etmeye çalıştı. 30 yaşındaki şehidin babaevine ve meskenin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.

EYLÜL AYINDA EVLENECEKTİ

Şehit Teğmen ile ilgili kahreden ayrıntı konu bahis oldu.. 7 kardeş olan şehit askerin nişanlı olduğu ve eylül ayında dünyaevine girmeye hazırlandığı öğrenildi.

kent aydın haberleri / Ayşe Şensoy Boztepe – 3. Sayfa

Askeri,Şehit ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.