Oyun Geliştiricilerine Türlü Türlü İmkânlar Sunan OGEM, Ekrem İmamoğlu’nun Katılımıyla Açıldı!

Oyun geliştiricilerine yatırım, mentorluk, kuluçka imkânı sunacak olan OGEM, bugün Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı lansmanla kapılarını açtı …

09.12.2021
Oyun Geliştiricilerine Türlü Türlü İmkânlar Sunan OGEM, Ekrem İmamoğlu’nun Katılımıyla Açıldı!

Oyun geliştiricilerine yatırım, mentorluk, kuluçka imkânı sunacak olan OGEM, bugün Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı lansmanla kapılarını açtı. Lansmanda yeni merkezin imkânları tanıtıldı, İmamoğlu ise dikkat çeken konuşmasında gençlere yönelik kelamlar sarf …

Oyun geliştiricilerine yatırım, mentorluk, kuluçka imkânı sunacak olan OGEM, bugün Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı lansmanla kapılarını açtı. Lansmanda yeni merkezin imkânları tanıtıldı, İmamoğlu ise dikkat çeken konuşmasında gençlere yönelik kelamlar sarf etti.

Ekrem İmamoğlu: “OGEM değerli ölçüde oyun geliştirme merkezi olsun istiyoruz”

Oyun Geliştiricilerine Türlü Türlü İmkânlar Sunan Ogem, Ekrem İmamoğlu'Nun Katılımıyla Açıldı! 1

Lansmanda konuşan Ekrem İmamoğlu, OGEM’le birlikte yüksek maksatlara sahip olduklarından, hayatımızı etkileyen yeni dallarda İstanbul’un kelam sahibi olmasını istediklerinden bahsetti. İBB lideri, ‘öncü’ olarak nitelediği İstanbul’un çağımızı ‘aksiyoner’ bir halde yakalaması gerektiğini söyledi.

Balkanlar İstanbul’u bir merkez olarak görüyor!

Oyun Geliştiricilerine Türlü Türlü İmkânlar Sunan Ogem, Ekrem İmamoğlu'Nun Katılımıyla Açıldı! 2

Türkiye’de kamu takviyeli birinci oyun geliştirme merkezinin lansmanında konuşan Lider İmamoğlu, Balkanlar’ın İstanbul’a adeta bir ‘merkez’ olarak baktığını söylerken İstanbul’u ‘yaratıcılık ve girişimcilik merkezi’ olarak tanımladı. İstanbul’u Türk oyun kesiminin merkezi yapmayı hedeflediklerini söyleyen İmamoğlu, tıpkı vakitte İstanbul’u bir lokomotif olarak kullanarak ‘Türkiye’yi oyun kesiminin merkezi yapma’ gayesinden de bahsetti. Hakikaten, bizden niçin bir Polonya çıkmasın ki sonuçta?

İmamoğlu, Türkiye’nin taşınabilir oyun bölümündeki muvaffakiyetini es geçmedi!

Oyun Geliştiricilerine Türlü Türlü İmkânlar Sunan Ogem, Ekrem İmamoğlu'Nun Katılımıyla Açıldı! 3

Ekrem İmamoğlu, konuşmasında Türkiye’den çıkan başarılı taşınabilir oyun şirketlerinin ülkemizin gururu olduğunu söylerken bunun devamının geleceğini belirtti. İBB lideri, iş birliği için OGEM’e gençlerin istediği oyun stüdyolarının, yayımcılarının, kurum ve kuruluşların getirilmesi konusunda aksiyon alacaklarının sinyallerini verdi.

Gençliğin sıkıntıları gençlerle aşılacak!

Oyun Geliştiricilerine Türlü Türlü İmkânlar Sunan Ogem, Ekrem İmamoğlu'Nun Katılımıyla Açıldı! 4

Ülkemizin ekonomik durumu hasebiyle teknolojik aletlere erişimin bilhassa gençler için zorlaştığını belirten İmamoğlu, bu şartların yeniden gençlerin gücüyle aşılacağından bahsetti. Gençlerin zorda olduğunu söyleyen isim, bunun aşılması için ‘Kendimizi sorumlu görüyoruz’ diye konuştu ve tahlilin de yakın olduğunu söyledi.

“Gençlerimizin bu sıkıntı günlerinin de aşılması konusunda kendimizi sorumlu görüyoruz. Bunu aşacağız. Daima birlikte sahipleneceğiz ve paylaşacağız. Bunun da bugün o oluşan muhtaçlığı çözeceğini düşünüyorum. Bunun dışında, büsbütün fiyatsız oluşturacağımız bu alanın bölüme de sıkı bir canlılık getireceği kesin.”

İmamoğlu, konuşmasının akabinde MetroCrafter rumuzuyla oyun oynadı

Oyun Geliştiricilerine Türlü Türlü İmkânlar Sunan Ogem, Ekrem İmamoğlu'Nun Katılımıyla Açıldı! 5

Ekrem İmamoğlu, konuşmasını bitirmesinin akabinde ‘MetroCrafter’ takma ismiyle Hit & Boom oyununu oynadı. Ortaya renkli manzaralar çıktı.

İşte MetroCrafter’ın Hit & Boom tecrübesi:

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.