Asgari ücret görüşmelerinde TÜİK verileri masada

Milyonlarca emekçiyi ilgilendiren minimum fiyat görüşmelerinin bugün üçüncüsü gerçekleşecek. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye …

09.12.2021
Asgari ücret görüşmelerinde TÜİK verileri masada

Milyonlarca emekçiyi ilgilendiren minimum fiyat görüşmelerinin bugün üçüncüsü gerçekleşecek. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Emekçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) ve Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsilcilerinden oluşan …

Milyonlarca emekçiyi ilgilendiren taban fiyat görüşmelerinin bugün üçüncüsü gerçekleşecek. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Personel Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) ve Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsilcilerinden oluşan kurulda emekçi ve patron tarafları birinci sefer sayı söylem edecek.

Döviz kurlarındaki yükseliş başta besin olmak üzere birçok kaleme yansırken taban fiyat ve civarında mkent aydın haberleriş alanlar için ‘her ne kadar enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz’ denilse de, ölçünün belirlenmesinde rol oynayan TÜİK’in enflasyon oranları soru işaretleri oluşturuyor. Taban Fiyat Tespit Kurulu bu şartlar altında değerlendirmelerini yapıyor.
Taban fiyat görüşmelerinin ilksi Çalışma Bakanlığı, ikincisi ise TÜRK-İŞ mesken sahipliğinde yapılmıştı. Bu toplantının adresi ise TİSK olacak.

Çalışma Genel Müdürü Nurcan Başkan’ın başkanlığındaki toplantıda, Çalışma Genel Müdürlüğü ve TÜİK’ten gelecek bilgi ve raporlar görüşülecek.

Bu raporların akabinde, personel ve patron tarafının pazarlık sürecindeki birinci sayıları da söylem etmesi bekleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.