Okullar yarın açılıyor mu? Okullar ne zaman, saat kaçta açılıyor? Yarın okullar tam gün mü?

Gündem Haberleri Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı birinci ve ortaöğretim için ders birinci ders zili ne vakit çalıcağı merak ediliyor …

Okullar yarın açılıyor mu? Okullar ne zaman, saat kaçta açılıyor? Yarın okullar tam gün mü?

Gündem Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı birinci ve ortaöğretim için ders birinci ders zili ne vakit çalıcağı merak ediliyor. Okullar yarın açılıyor mu ve okullar ne vakit, s kent aydın haberleri t kaçta açılıyor soruları gündeme geliyor. Yarın okullar tam gün mü sorusunu araştıran öğrenciler, okullar yarın açılıyor mu merak ediyor. Okullar yarın açılıyor mu? Okullar ne vakit, s kent aydın haberleri t kaçta açılıyor? Yarın okullar tam gün mü? Ayrıntılar haberimizdedir…

OKULLAR YARIN AÇILIYOR MU?

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı birinci ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1,2 milyon öğretmen, 2022-2023 eğitim öğretim yılına yarın başlayacak.
Okul öncesi ve birinciokul ilk sınıfa başlayan öğrenciler, 5-9 Eylül’de ahenk eğitimi almıştı. Bu yıl ortaokul ve liseye başlayacak öğrencilerin ahenk eğitimi süreci, yarın uygulanmaya başlayacak ve ahenk çalışmaları, 16 Eylül’e kadar sürecek.

OKULLAR NE VAKİT, S kent aydın haberleri T KAÇTA AÇILIYOR?

Okullar 12 Eylül 2022 Pazartesi günü açılıyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı, yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1,2 milyon öğretmenin ders başı yapacağı 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında, fiyatsız ders kitaplarının bununla bir arada ayrıyeten 136 milyon yardımcı kaynağı da öğrencilere ulaştırdı.

Okullarda 60 bin paklık işçisi görevlendirildi. Eğitim yılı hazırlığı kapsamında okullara 3,1 milyar liralık bütçe gönderildi.

Bu yıl ayrıyeten 1450 yeni anaokulu ve 10 bin 200 ana sınıfı açıldı. Bakanlık, bu yıl sonuna kadar 3 bin anaokulu amacının üzerine çıkmayı planlıyor.

Aktif kullanılmayan köy okullarının ömür merkezlerine dönüştürülmesi çalışmaları kapsamında da yaklaşık 800 köy hayat merkezi hizmete sunuldu. Yıl sonuna kadar da 6 bin 970 köy hayat merkezine ulaşılması hedefleniyor.

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi kapsamında, 16 bin 361 kütüphane yapıldı ve kütüphanelerdeki kitap sayısı 80 milyona ulaştı.

MEB TAKVİMİ

2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci orta tatili 14-18 Kasım 2022’de yapılacak. Öğrenciler için 23 Ocak-3 Şubat 2023’te yarıyıl tatili, 17-20 Nisan 2023’te ise ikinci orta tatil devri olacak. Eğitim öğretim periyodu, 16 Haziran 2023’te sona erecek.

??Okullarımızın Yeni Yüzüyle Yeni Periyoda Hazırız

Yeni okullar, güçlendirme çalışmaları tamamlanan binalar, etraf dostu yapılarla öğrencilerimiz çok daha nitelikli eğitim ortamlarına kavuşuyor.

??Eğitimde Yeni Devir pic.twitter.com/vyCU9Is589

— Ulusal Eğitim Bakanlığı (@tcmeb) September 11, 2022

Okullar,Eğitim,Öğrenci,Açılıyor,Milyon,2022 ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.