O Tarihte Altın ve Dolar Satan Büyük Zarar Edecek! İslam Memiş Satış İçin Kritik Tarihi Verdi

Amerika Merkez Bankası’nın (FED) Mayıs ayı toplantısında aldığı 50 baz faiz artırımı sonrası piyasalar da ateşlenmeye başladı. Altın önemli iniş …

09.05.2022
O Tarihte Altın ve Dolar Satan Büyük Zarar Edecek! İslam Memiş Satış İçin Kritik Tarihi Verdi

Amerika Merkez Bankası’nın (FED) Mayıs ayı toplantısında aldığı 50 baz faiz artırımı sonrası piyasalar da ateşlenmeye başladı. Altın önemli iniş çıkışlar yaparken, dolar da 14 TL kabuğunu kırmaya başladı. Pekala altın düşer mi? Dolar ne kadar yükselir? yatır…

Amerika Merkez Bankası’nın (FED) Mayıs ayı toplantısında aldığı 50 baz faiz artırımı sonrası piyasalar da ateşlenmeye başladı. Altın önemli iniş çıkışlar yaparken, dolar da 14 TL kabuğunu kırmaya başladı. Pekala altın düşer mi? Dolar ne kadar yükselir? yatırımcı bu soruların yanıtını araştırırken, Piyasa Uzmanı İslam Memiş ise satış yapanlara önemli ikazlarda bulundu. Altın ve döviz satmak için uygun tarihi kollayan yatırımcıya Memiş’ten “Satmayın” uyarısı geldi.

ALTIN VE DOLARDA KORKUTAN İNİŞ ÇIKIŞLAR

Elinde altın ve doları olanlar al-sat yapmak için derin bir araştırmaya girmişten Piyasa Uzmanı İslam Memiş tarih vererek satış yapacak olanları uyardı. Son devirlerde altın ve dolarda yaşanan ani ataklar yatırımcıyı korkutmaya başladı. Altının yükseliş ve düşüşleri Mayıs ayının 2. haftasında da devam ederken, baskılanan dolar ise 15 TL düzeylerine yaklaşmaya başladı. Her açıklamasında Temmuz ayında büyük sıçrayışların olacağının altını çizen İslam Memiş, yeniden bu tahlilini yineledi.

MEMİŞ’TEN YATIRIMCILARA KRİTİK İHTAR

Önümüzdeki 3 aya dikkat çeken Memiş, bu periyotların kritik aylar olduğunu döviz almak isteyenlerin dolar yerine bedel kaybeden emtialara yönelmesini söyledi. Altında yaşanan ani ataklar da yatırımcıyı huzursuz ederken Memiş, satış yapmak isteyenler için değerli tahliller de bulundu.

“3 AY İÇİNDE SATAN ZİYAN EDER”

Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarına her keresinde dikkat çeken Memiş, 3 aylara dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Altın ve gümüş tarafında önümüzdeki 3 ay boyunca satan kaybeder. Baskıladı mı geriledi mi TL gelirin var nasıl olsa al. Dövizde dolara değil onun karşısında en çok paha kaybetmiş dövizleri alırım, fakat satmam. Önümüzdeki 3 ay boyunca satan ziyan edecek.”

PİYASALARDA SON DURUM NE?

Mayıs ayının 2. haftasına düşüşle başlayan altın 899 TL ile giriş yaparken, dolar ise 14 TL düzeylerine kırmaya başladı. 9 Mayıs 2022 Pazartesi gününe 14,97 TL ile giriş yapan Dolar 15 TL düzeylerine yaklaşırken, Euro ise 15,77 TL ile yatırımcıların karşısına çıktı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.