O anı fotoğrafladı

Gümüşhane’de yaşayan tabiat fotoğrafçısı Metin Aydın, fotoğrafçılıkta çok sıkıntı çekilen fotoğraflardan birisi olan yıldırım fotoğrafını kentin …

05.10.2022
O anı fotoğrafladı

Gümüşhane’de yaşayan tabiat fotoğrafçısı Metin Aydın, fotoğrafçılıkta çok sıkıntı çekilen fotoğraflardan birisi olan yıldırım fotoğrafını kentin simgesi olan Kuşakkaya tepesiyle bir ortaya getirerek yakaladı.

Gümüşhane‘de yaşayan tabiat fotoğrafçısı Metin Aydın, fotoğrafçılıkta çok güç çekilen fotoğraflardan birisi olan yıldırım fotoğrafını kentin simgesi olan Kuşakkaya doruğuyla bir ortaya getirerek yakaladı.

6 yılı aşkın bir müddettir Gümüşhane‘de yaşayan ve 4 yıl evvel başladığı fotoğraf sevdasıyla Gümüşhane‘nin tarihi, kültürel ve doğal kusursuz varlıklerini fotoğraflayıp toplumsal medya hesaplarından paylaşan Aydın’ın çektiği yıldırım fotoğrafı büyük beğeni topladı.

Yüksek zoom kapasiteli makinesiyle Gümüşhane‘de tabiat ve görüntü fotoğrafları çeken Aydın, Gümüşhane kent merkezini gece yarısı kentin simgelerinden olan yaklaşık 2 bin metre kadar rakımdaki Kuşakkaya tepesinin gerisine düşen yıldırımla birleştirdi. Yıldırım düştüğü anı yakalayabilmek için makinesini meskeninin balkonunda ayarlayarak onlarca kere deklanşöre basan Aydın, çok sayıda denemeden sonra yıldırımın en net halini fotoğraflamayı başardı.

Bu fotoğrafını tüm toplumsal medya hesaplarından paylaşan Aydın’ın paylaşımı yüzlerce beğeni, paylaşım ve yorum aldı. – GÜMÜŞHANE

Kaynak: aydın haberleri / Mahallî

Fotoğraf,Gümüşhane,Yıldırım ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.