Numan Kurtulmuş: Bir işsizlik meselesi var bir de iş beğenmeme

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, iktisada ait “Bunlar gelir geçer. Telaşın içine girmeyin. Türkiye bu türbülanstan, haksız yere …

11.12.2021
Numan Kurtulmuş: Bir işsizlik meselesi var bir de iş beğenmeme

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, iktisada ait “Bunlar gelir geçer. Telaşın içine girmeyin. Türkiye bu türbülanstan, haksız yere ortaya koyulan dövizdeki oynaklıktan ve bunun sonucu olarak piyasada fkent aydın haberleriliyet gösteren birtakım fırsatçıların bunu…

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, iktisada ait “Bunlar gelir geçer. Telaşın içine girmeyin. Türkiye bu türbülanstan, haksız yere ortaya koyulan dövizdeki oynaklıktan ve bunun sonucu olarak piyasada fkent aydın haberleriliyet gösteren kimi fırsatçıların bunu fırsat bilerek çok kar iştahından bu tablodan en kısa müddette kurtulacaktır. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n hesapları yapılıyor” dedi.

Kurtulmuş, geldiği Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Gençlik Buluşması’na katıldı.

Türkiye’de işsizlik ve iktisat ile ilgili sorulara karşılık veren Kurtulmuş şunları söz etti:

‘TÜİK’E GÜVENMEYECEĞİZ NE DEMEK’

İsim vermeden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesini eleştiren Numan Kurtulmuş, “Bir işsizlik sıkıntısı var. Biraz da iş beğenmemezlik sıkıntısı var. Bizim amacımız insanlarımızın hele ki gençlerimizin makul bir müddet içerisinde istihdama kavuştukları makul bir müddetin ortaya koyulmasıdır. TÜİK ile ilgili tartışmaya girmek istemiyorum.

Bedelli arkadaşlar dünyanın bütün çağdaş devletlerinde devletin süreç yaptığı sayıları üreten bir kurum vardır. Enflasyon oranını nasıl belirleyeceğiz? Bunu birden çok kurum yapmaya başlarsa o ülke yönetilemez bir hale gelir. İsmi üstünde Türkiye İstatistik Kurumu Türkiye’nin istatistik bilgilerini cumhuriyet tarihi boyunca toparlayan bir kurumdur. Bunları kıymetlendirir. Kendi elinde öbür bir kadro bilgileri olanlar bunları kamuoyu ile paylaşabilir. Lakin sonuca resmi bir formda kıymetlendirme yapabilmeniz için elinizde resmi bir kurumun verisi olması lazım.

TÜİK de bu kurumdur. Bunun üzerinden bir algı oluşturmak yanlıştır. Kusura bakmayın TÜİK’e güvenmeyeceğiz ne demek. Resmi kurumlara güvensizlik aslında siyasetçilerin hiç yapmaması gereken bir şeydir. Merkez bankasına güvenmeyeceksin, TÜİK’e güvenmeyeceksin, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne güvenmeyeceksin, Türkiye’nin bakanlığına güvenmeyeceksin de masalarda oturup içki içerken fikir söyleyen adamlara mı güveneceksin. Muhalefetin makul ve legal tenkidine sonuna kadar açığız. Devlet idaresi kurumlar üzerinden olur, bir ciddiyeti olur” biçiminde konuştu.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.