En gözde meslekler ortaya çıktı! İşte 2022’nin favori meslekleri

En çok aranan meslekler, meslek planı yapanlar için değerli rol oynuyor. Gelecek yılın en çok aranacak meslekleri de belirlendi. Pandemi …

10.12.2021
En gözde meslekler ortaya çıktı! İşte 2022’nin favori meslekleri

En çok aranan meslekler, meslek planı yapanlar için değerli rol oynuyor. Gelecek yılın en çok aranacak meslekleri de belirlendi. Pandemi periyoduyla ferdî omurların bununla bir arada ayrıyeten iş dünyasında da artan belirsizlik hali gelecek planları üzerinde hayli etkil…

En çok aranan meslekler, meslek planı yapanlar için değerli rol oynuyor. Gelecek yılın en çok aranacak meslekleri de belirlendi. Pandemi devriyle ferdî hayatların bununla birlikte ayrıyeten iş dünyasında da artan belirsizlik hali gelecek planları üzerinde epey tesirli. üzere metotlar, iş hayatında esaslı değişiklikler yaşatıyor. Her yeni devir, gelişen teknolojiyle birlikte kendisine mahsus tanınan meslek kümeleri ortaya çıkarabiliyor.

İş dünyası ve finans konusundaki gelişmeleri ve aktüel bilgileri bahis edinen Forbes mecmuası, 2022 için meslek açısından büyüyen alanları bir ortaya getirdi. nedeniyle iş dünyasının ne istikamette şekilleneceğini öngörmek kolay olmasa da eğilimlerin keskin çizgileri muhakkak oldu.

2022 YILINDA ARANACAK KESİMLER

1. Sıhhat

En süratli büyüyen meslekler için birinci beşte, hemşire uygulayıcılar birebir vakitte pratisyen hemşireler var.

Covid-19 virüsünün yaşattığı salgın, sıhhat çalışanları üzerinde büyük tesir oluşturdu. Hastaları tedavi etmek için bütün güçleriyle çalışan sıhhat çalışanları, salgınla çabada ağır mesai harcadı.

Bu süreçte hastalığa yakalanan, hayatını kaybeden sağlıkçılar oldu. Uzun süren bu olumsuz süreç, sıhhat çalışanlarının üçte birinden fazlasının mesleği bırakmayı düşünmesine neden oldu.

Dünyada yıllardır nitelikli hemşire sorunu olmasına rağmen, pandemi durumu daha da kötüleştirdi. 2027 yılına kadar en az 500 bin kayıtlı hemşireye daha gereksinim duyulacak.

Lisans eğitimiyle birlikte bir bilim lisansı yahut hemşirelik alanında önlisans derecesi almak gerekecek.

Seyahat etmeye ilgi işitenlar için, seyahat hemşiresi olmak, ek ödentilerle birlikte altı haneli bir gelir elde etmek manasına gelebilir.

Çalışma İstatistikleri Ofisi’ne nazaran, 2020’de bir pratisyen hemşire için ortalama mkent aydın haberleriş neredeyse 112 bindi.

2. Bilgi Teknolojisi

Yıllar içinde büyüme alanı haline gelen ‘bilgi teknolojileri’, uzaktan, farklı çalışmaya ve akıllı telefon geliştirmeye artan bir odaklanmanın, yazılım ve uygulama geliştiricilerine olan talebi artırmasıdır.

Bu meslek kümesi, klâsik olarak bir lisans derecesi gerektirmesine karşın, birtakım şirketler artık çevrimiçi kodlamayı öğrenen insanları da işe alıyor.

Bir meslek değişikliği düşünüyorsanız ve teknoloji odaklıysanız, kimi kodlama dersleri almak avantajlı olacaktır.

İşgücü İstatistikleri Ofisi (BLS) on yılın sonunda yazılım geliştirme alanının yüzde 22 oranında büyüyeceğini varsayım ediyor.

Bu da ortalama mkent aydın haberlerişı altı sayının üzerinde olan 300.000’den fazla yeni iş manasına geliyor.

3. Tedarik Zinciri İdaresi

Bu büyüme alanı, karantinada yaşanan alışveriş alışkanlıkları sonucunda pek de sürpriz olmadı. Panikle satın alma, tükenir telaşıyla stok yapma, pek çok perakendecinin uzun müddettir güvendiği tam vaktinde teslimat formüllerini alt üst etti.

Bu alandaki işler ortasında Satınalma Temsilcisi, Lojistik Analisti ve Dağıtım Yöneticisi bulunur. Bu tedarik zinciri idaresinde sanayi mühendisleri de epeyce fazladır.

4. Finansal İdare

Bu alandaki mesleklerin önümüzdeki on yılda yüzde 15 oranında artması bekleniyor. Mali yöneticiler, bir şirketin harcamalarını ve gelirini incelerken, karlılığı en üst limite çıkarmanın yollarını ararken işe alınır.

Ekseriyetle İşletme İdaresi Yüksek Lisansı (MBA) derecesine sahip adaylar aranır. Daha küçük kuruluşlar, lisans derecesine sahip finans yöneticilerini işe alır.

5. Aktüeryal ve İstatistikçi

Aktüerler, on yılın sonunda neredeyse yüzde 20’lik bir büyüme oranına ve altı sayının üzerinde bir medyan gelire sahiptir. Bilgilerle ve istatistiklerle ilgilenenler için âlâ bir iş alanı olabilir.

Birden fazla sigorta şirketleri için çalışır ve potansiyel bir müşteriyi sigortalayıp sigortalamamaya karar verir. Riski değerlendirebilmek, talep edilen bir maharettir. Aktüerler, çoklukla aktüerya biliminde bir dereceye sahiptir ve bir dizi lisans imtihanını geçmiştir.

İstatistikçiler, dataları tahlil ederek ve gelecekteki satışları, kârları ve büyümenin önündeki mahzurları öngörerek şirketler için misal bir rolü üstlenirler.

Şirketlerin bilgiyi daha âlâ kullanmasına yardımcı olan Data Bilimciler, 2030 yılına kadar istihdamda öngörülen yüzde 30’luk bir büyümenin odağında.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.