Norveç’te tüm kovid-19 kısıtlamaları kaldırıldı

Basın toplantısı düzenleyen Stoere, maske ve toplumsal ara kuralının kaldırılmasına ait “Aramızdaki mesafe artık gerekli değil …

13.02.2022
Norveç’te tüm kovid-19 kısıtlamaları kaldırıldı

Basın toplantısı düzenleyen Stoere, maske ve toplumsal ara kuralının kaldırılmasına ait “Aramızdaki mesafe artık gerekli değil” değerlendirmesinde bulundu.BNO News’in haberine nazaran, Stoere, ülkedeki tüm kısıtlamaların kaldırıldığını fakat bunun salgın…

Basın toplantısı düzenleyen Stoere, maske ve toplumsal uzaklık kuralının kaldırılmasına ait “Aramızdaki uzaklık artık gerekli değil” değerlendirmesinde bulundu.

BNO News’in haberine nazaran, Stoere, ülkedeki tüm kısıtlamaların kaldırıldığını lakin bunun salgının büsbütün bittiği manasına gelmediğini, semptom gösteren bireylerin test yaptırmaları gerektiğini belirtti.

‘DIŞARI ÇIKABİLİR VE BİRLİKTE OLABİLİRİZ’

Yeni virüs dalgalarının da yaşanabileceği ve virüsün tekrar mutasyona uğrayabileceği ikazında bulunan Stoere, “Ama bugün birbirimize yaklaşmaktan korkmadan dışarı çıkabilir ve birlikte olabiliriz. Bu hoş bir his ve hafta sonu için hoş bir başlangıç” Sözlerini kullandı.

Norveç’te birden fazla virüs tedbiri bu ayın başında kaldırılmıştı.

Bugüne kadar 1 milyon 9 bin 926 hadisenin görüldüğü ülkede, 1513 kişi kovid-19 nedeniyle ömrünü yitirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.