Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi ve Filmler

Çevrimiçi dizi ve sinema izleme platformu Netflix, platformdaki üretimlerin her hafta ne kadar izlendiğini içeren dataları ‘Netflix Top 10 …

18.11.2021
Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi ve Filmler

Çevrimiçi dizi ve sinema izleme platformu Netflix, platformdaki üretimlerin her hafta ne kadar izlendiğini içeren dataları ‘Netflix Top 10’ listesiyle duyuruyor. 8-14 Kasım’a tarihleri ortasında platformun Türkiye ayağında en çok izlenen 10 dizi ve sineması mera…

Çevrimiçi dizi ve sinema izleme platformu Netflix, platformdaki üretimlerin her hafta ne kadar izlendiğini içeren bilgileri ‘Netflix Top 10’ listesiyle duyuruyor. 8-14 Kasım’a tarihleri ortasında platformun Türkiye ayağında en çok izlenen 10 dizi ve sineması merak ediyorsanız, sizi içeriğimize alalım! 

Not 1: Dizi ve sinema açıklamalarında Beyazperdeve Netflix’ten faydalanılmıştır.

Not 2: Dizi ve sinemaların sırlamaları, Netflix’in yayımladığı bilgiler ışığında en az izlenen imalden en çok izlenene gerçek ilerliyor. 

Kaynak: https://top10.netflix.com/films/2021-…

Evvel diziler!

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 1

10. You (2. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 2
 • IMDb: 7.7

Dizide, işletmecisi olduğu kitapçıya gelen bir bayanın kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazır olan bir adamın kıssası anlatılıyor.

İkinci dönemin ise kendisine yeni bir hayat kurmak için Los Angelas’a taşınan Joe’nun burada eski aşkı Guinevere Beck’in tersine toplumsal internet hesabı olmayan Love isimli genç bir şefle tanışması üzerinden ilerliyor.

9. Maid

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 3
 • IMDb: 8.5

Alex, şiddet dolu bir ilgiden kaçan bekar bir annedir. Geçimini sağlamakta zorlanan Alex’in değerli ölçüde isteği çocuğuna uygun bir gelecek inşa etmektir. Bu maksatla Alex, hizmetçi olarak çalışmaya başlar.

8. Locke & Key (2. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 4
 • IMDb: 7.4

Dizi, babalarının öldürülmesinden sonra Maine’deki eski konutlarına dönen 3 kardeşin kıssasını anlatıyor. Kardeşler konuta döndükten bir müddet sonra, onlara birçok güç ve yetenek veren mucizevi anahtarları olduğunu fark ederler. Lakin bir şeytanın bu anahtarların peşinde olduğunu ve ona ulaşana kadar da durmayacağını şimdi bilmiyorlardır.

Dizinin ikinci dönemi ise Gabe’in Eden ile kurduğu ahlaksız ittifak ile başlıyor. Kinsey, Savini Grubu’nun koru sineması galasına hazırlanırken Duncan’ın evdekilere bir sürprizi vardır.

7. You (1. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 5
 • IMDb: 7.7

Kitabevi müdürü Joe’nun lisanüstü öğrenci Beck’ten çok hoşlanmasını takip eden tılsımlı bir birinci müsabaka, daha makus niyetli bir şeye dönüşecektir. You’nun birinci dönemi, obsesif bir gencin takıntı hâline getirdiği şahısların hayatına girmek için yaptıklarını odağına alıyor.

6. Aşk 101 (2. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 6
 • IMDb: 7.5

90’lar Türkiye’sinde geçen bir öyküye sahip olan Aşk 101, vazgeçmek istemedikleri öğretmenlerinin onlarla birlikte kalıp okulda çalışmaya devam etmesini isteyen dışlanmış bir küme gencin, onun âşık olması için işbirliği yapışını mevzu alıyor. 

Dizinin ikinci dönemi ise okulda ortalığı birbirine katan Eda, Osman, Sinan ve Kerem’in, okuldan atılmamak için tek umutlarının merhametli Burcu öğretmen olduğu fark etmeleri üzerinden şekilleniyor.

5. Narcos: Mexico (3. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 7
 • IMDb: 8.4

Narcos: Mexico, Meksika’da süregelen uyuşturucu savaşlarının kökenlerine iniyor; uyuşturucu kartellerinin yükselişini mevzu ediniyor. Meksika’daki uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanılan dizide, Félix Gallardo, 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine şahit olur ve benzeri bir imparatorluğu inşa etmek üzere insan tacirlerini birebir çatı altında toplar. DEA casusu Kiki Camarena ise yeni misyonu gereği ailesiyle birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınır. Kiki, Félix ile ilgili istihbarat toplamaya başlayınca, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatmış olur. 

Dizinin üçüncü döneminde ise Walt’un bâtın misyonunda beklenmedik bir gelişme yaşanıyor. Amado, hapishanede geçirdiği 3 ayın akabinde hür kalırken polis memuru Victor kayıp bir kızı arıyor.

4. You (3. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 8
 • IMDb: 7.7

Dizinin üçüncü döneminde doğumhanede yaşanan sürprizin akabinde, yeni doğan bebeğiyle bağ kurmakta zorlanan taze baba Joe’nun yeni birinden hoşlanma konusunda hiç zorluk yaşamaması üzerinden olaylar gelişiyor.

3. Squid Game (1. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 9
 • IMDb: 8.1

Para derdi çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır. Davette onlara cazip bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, müsabakayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük mükafatın sahibi olacaktır. Lakin ödül cazip olsa da oyunun ölümcül riskleri vardır.

2. Arcane (1. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 10
 • IMDb: 9.4

Ütopik bir bölgede baskı gören bir yeraltı kenti olan Zaun’da geçen Arcane, efsanevi iki League of Legends şampiyonunun ve onların birbirinden ayrılmasına neden olan gücün kıssasını bahis ediyor.

1. Kulüp (1. sezon)

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 11
 • IMDb: 8.0

Eski bir mahkûm olan Matilda, 1955 yılının en kıymetli gece kulüplerinden birinde çalışır. Matilda’nın kızı Raşel, o mahpustan çıkana kadar varlığından bihaberdir. Kızı ile ortasında hoş bir münasebet kurmaya çalışan Matilda, Raşel’i Pera’nın belalısı olan Fıstık İsmet’ten uzak tutmak için uğraşlar. Matilda tıpkı vakitte işvereni olan Orhan, gece kulübü yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim’in egoları ile de uğraş etmeye çalışır. Kulübe ayak basmasıyla ortama farklı bir ruh katan Matilda, çalışanlar için cehennem olan kulübü bir yuva haline getirir.

Artık de filmler!

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 12

10. Ölümcül Labirent

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 13
 • IMDb: 6.4

Ölümcül Labirent, kaçış odasından kurtulmaya çalışan altı yabancının öyküsünü husus ediyor. 6 kişinin hayatı, kendilerine gönderilen bir postadan sonra apayrı bir hal alır. Birbirini tanımayan altı yabancıya, bir kaçış odasının giriş biletleri gelir. Üstelik büyük bir ödül de vardır. Şayet içlerinden kaçış odasından çıkmayı başaranlar olursa, bir milyon dolar mükafatın sahibi olacaktır. Kimsenin, kendilerine sunulan bu fırsatı kaçırmaya niyeti yoktur. 6 kişinin kaçış odasında bir ortaya gelmesi ile büyük oyun başlar. Kümenin birinci işi, odadan kaçmalarını sağlayacak olan ipuçlarını aramak olur. Onlar odanın içerisinde araştırma yapmaya devam ederken, odanın içerisi yavaş yavaş ısınmaya başlar. Onları kavurmak üzere olan sıcaktan kurtulmayı başaran takım, kendilerini diğer bir etapta bulur. Her muvaffakiyetin akabinde öteki bir etap onları beklemektedir ve etaplar giderek daha sıkıntı bir hale gelir. Hayatta kalabilmek için akıllarını kullanmak zorunda olan küme, kaçış odasından kurtulmanın yolunu bulabilecek midir? 

Adam Robitel’ın direktör koltuğunda oturduğu endişe, tansiyon çeşidindeki sinemanın oyuncu takımında Tyler Labine, Logan Miller, Deborah Ann Woll, Taylor Russell McKenzie, Jay Ellis, Nik Dodani üzere isimler yer alıyor.

9. Ölüler Ordusu

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 14
 • IMDb: 5.8

Army of the Dead, Las Vegas’taki bir zombi salgını sırasında yaşananları husus ediyor. Bir adam salgın sırasında bir küme paralı askeri bir ortaya getirir ve büyük oynamaya karar verir. Takım, karantina bölgesine girmeye cüret ederek gelmiş geçmiş kıymetli ölçüde soygunu gerçekleştirmeye çalışır.

8. Transformers 5 : Son Şövalye

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 15
 • IMDb: 5.2

Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki efsaneleri paramparça etme gayesini taşıyor. Beşerler ve Transformerlar savaşta, Optimus Prime ise gitmiş. Geleceğimizi kurtarmanın yegane çıkar yolu geçmişin sırlarında ve Transformerların dünyadaki saklı geçmişinde yatıyor. Dünyayı kurtarma misyonu Cade Yeager Bumblebee; bir İngiliz lordu  ve bir Oxford profesöründen oluşan sıra dışı bir birliğe kalıyor. 

Sevilen fantastik serisi Transformers’ın 5. devam halkası olan Transformers 5: Son Şövalye’nin direktör koltuğunda serinin üünlü yönetmeni Michael Bay oturuyor. Sinemanın başrollerinde bir evvelki sinemanın Cade Yeager’ı Mark Wahlberg, Laura Haddock, Anthony Hopkins, Josh Duhamel ve Santiago Cabrera yer alıyor.

7. Tabip Uyku

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 16
 • IMDb: 7.3

Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir dayanak kümesiyle yerleşir ve ‘parlama’ gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım meskeni işine girer. Bu ortada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot ismi verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu kümeyle ilgili gerçek ise epeyce müthiştir. Danny, kendisiyle misal yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu kümenin yetenekli olanları amaç aldığını fark eder. Bu küme yetenek sahibi çocukların azap gördükleri sırada çıkan ‘parıltılarının buharını’ teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir…

6. Sahtekar

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 17
 • IMDb: 6.7

Hayatı boyunca dolandırıcılık yapmış olan yaşlı Roy Courtnay, bir akşam yemeği için güçlü dul Betty McLeish ile tanışır. İnternetteki çöpçatanlık siteleri aracılığıyla tanışmış olan ikili, kısa müddette birbirlerine yakınlaşırlar. Betty’nin mali varlığı 3 milyon pound kıymetindedir ve bu Roy’un şimdiye kadarki yaptığı dolandırıcılıklar ortasında değerli ölçüde parayı elde edeceği ilgi olacaktır. Betty’nin ayaklarını planlı bir halde yerden kesen Roy, incelikli planının ortasında yavaş yavaş Betty’e kıymet vermeye başladığını fark eder. Oldukça büyük bir servete konmak için Betty’i kandırmakla planını iptal etmek ortasında bir seçim yapması gerekmektedir. Lakin işler Betty’nin torunu, büyük annesinin en son yoldaşına yönelik açık bir şüphecilik gösterdiğinde daha da karmaşık hale gelir. Roy’a güvenmeyen torunu yüzünden ortada kalan Betty’nin de Roy’un planlarını bozabilecek bilinmeyen bir geçmişi vardır…

5. Benim Adım Yara

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 18
 • IMDb: 6.1

Benim Adım Yara, İtalya’nın küçük bir kasabasında öldürülen Yara Gambirasio’nun gerçek kıssasını husus ediyor. Küçük kızın öldürülmesi, kasabada şok tesiri yaratır. Azimli bir savcı olan Letizia Ruggeri, hatalıyı adalete teslim etmek için elinden gelen her şeyi yapar.

4. The Harder They Fall

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 19
 • IMDb: 6.6

The Harder They Fall, ailesinin öldüren adamın peşine düşen bir adamın öyküsünü mevzu ediyor. Nat Love, ailesinin vefatına neden olan Rufus Buck’dan intikam almaya karar verir. Bu yüzden eski çetesini tekrar bir ortaya getiren Nat, Rufus’un mahpustan çıkmasının akabinde onun peşine düşer.

3. Love Hard

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 20
 • IMDb: 6.4

Los Angeles’ta yaşayan genç bir bayan olan Natalie’nin aşktan yüzü gülmez. Fakat bir gün bir uygulamada hayal üzere bir adam olan Tag ile eşleştiğinde, işlerin düzelmeye başladığını düşünür. Aşık olduğu adama sürpriz yapmak isteyen Natalie, tatil için onu ziyarete masraf. Fakat onu makus bir sürpriz beklemektedir. Aşık olduğunu sandığı adam, internette diğer biri üzere davranan utanmaz bir dolandırıcıdır.

2. Hırsızlar Ordusu

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 21
 • IMDb: 6.4

Ölüler Ordusu’nda yaşananların öncesinde geçen Army of Thieves, zombi akınlarının birinci evresinde küçük bir kasabada banka memuru olan Ludwig Dieter, bir soygun gerçekleştirmesi için gizemli bir bayan tarafından Interpol’ün en çok aranan suçlularından oluşan bir gruba dahil edilir.

1. Red Notice

Netflix Duyurdu: İşte Platformun Türkiye Ayağında Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Dizi Ve Filmler 22
 • IMDb: 6.4

Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat yapıtı hırsızının peşine düşen bir Interpol casusunun öyküsünü mevzu ediyor. İnterpol tarafından dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için kırmızı bülten çıkarıldığında, FBI’ın en düzgün profil uzmanı John Hartley harekete geçer. Dünyanın en çok aranan sanat hırsızı The Bishop’un peşine düşen John, bu süreçte dünyanın en yeterli sanat hırsızı olan Nolan Booth ile ortak olmak zorunda kalır. Yaşanan bir dizi olayın akabinde üçlü kendilerini dünyanın dört bir yanındaki tenha bir hapishanede, bir dans pistinde, ormanda ve hepsinden de berbatı birbirlerinin çalıştıkları şirketlerde bulur.

Kaynak: Onedio

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.