Müslüme’nin arkasında kimse yok! Aile şikayetçi olmadı, babaannenin ifadesi duruşmaya damga vurdu

Mersin’in Gülnar ilçesinde kayıp olarak aranırken, 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın cinayet şüphelisi olarak tutuklanan …

05.08.2022
Müslüme’nin arkasında kimse yok! Aile şikayetçi olmadı, babaannenin ifadesi duruşmaya damga vurdu

Mersin’in Gülnar ilçesinde kayıp olarak aranırken, 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın cinayet şüphelisi olarak tutuklanan dedesi Hasan Yağal’ın yargılanmasına başlandı. Mahkemede hakkındaki tüm suçlamaları reddeden dede Yağal’dan aile üyeleri de şikayetçi olmadı.

Mersin’in Gülnar ilçesinde kayıp olarak aranırken, 10 gün sonra cesedi bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın cinayet şüphelisi olarak tutuklanan dedesi Hasan Yağal’ın yargılanmasına başlandı. Hakim karşısına çıkan Hasan Yağal, DNA raporunda Müslüme’nin babası olduğunun tespit edilmesi hakkında “Raporu bilemem, gelinim ile cinsel münasebetim olmadı” diyerek kendini savundu. Mahkemede kelam verilen aile üyeleri ise dede Yağal’dan şikayetçi olmadı.

GENİŞ GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

Tutuklu sanık Hasan Yağal, Silifke 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmaya Diyarbakır 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’ndan getirildi. Hakkında ‘Kendini savunamayacak yakın akrabayı bir kabahati gizlemek, kanıtlarını ortadan kaldırmak gayesiyle taammüden öldürme, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, nitelikli cinsel taarruz, cinsel gayeyle cebir, tehdit yahut hile kullanarak çocuğu hürriyetinden mahrum kılma, hatalıyı kayırma kabahatine azmettirme’ kabahatlerinden iddianame hazırlanan Yağal’ın Silifke Adliyesi’ne girişinde geniş güvenlik tedbiri alındı.

SUÇLAMALARI REDDETTİLER

‘Suçluyu kayırma’ hatasından tutuksuz yargılanan anne Selvi, babkent aydın haberlerinne Ayşe Yağal ile ağabey O.Y. de duruşmaya katıldı. Baba Mehmet, ağabeyler K., H. ile abla A.Y. de duruşmada hazır bulundu. Öte yandan mahkeme heyeti, Müslüme’nin bulunduğu sırada çekilen ceset fotoğraflarını ekrana yansıtıp, sanık ve şahitlerin tabirlerini vicdanlarına seslenerek vermelerini istedi. Duruşmada aile bireyleri şahit olarak dinlendi. Sanık dede Hasan Yağal ile anne Selvi Yağal, babkent aydın haberlerinne Ayşe ile ağabey O.Y., haklarındaki tüm suçlamaları reddetti. Anne Selvi Yağal, duruşmada Müslüme’nin vefatıyla ilgili kimseden şikayetçi olmadığını söyledi.

BABkent aydın haberleriNNE: EŞİME GÜVENİYORUM

Baba Mehmet Yağal da duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmada birinci olarak Ayşe Yağal’ın sözü alındı. Ayşe Yağal, Müslüme’nin kaybolduğunu eşine kendisinin söylediğini, eşinin de böylelikle haberinin olduğunu ve traktörle aramaya çıktığını kaydetti. Ayşe Yağal, Hasan Yağal’ın gelinine tecavüz argümanına yönelik ise “Selvi bizim öz yeğenimiz. Ben eşime güveniyorum. O o denli bir şey yapmaz. Benim eşim suçsuz” dedi.

“KAYINPEDERİMİN KABAHATİ YOK”

Ayşe Yağal’ın akabinde ağabey O.Y.’nin sözüne geçildi. O.Y., sözünde Müslüme’nin kaybolmasına yönelik rastgele bir bilgisinin olmadığını kaydetti. Daha sonra anne Selvi Yağal’ın sözü alındı. Selvi Yağal, sözünde kayınpederi Hasan Yağal’dan şikayetçi olmadığını kaydetti. Yağal, “Kayınpederimin cürmü yok. Bana tecavüz etmedi. Cenab-ı Allah bana hesap sorar, bana bir şey yapmadı” dedi.

“KABUL ETMİYORUM”

Bunun üzerine mahkeme heyeti, çocuğun babasının DNA raporlarında dedesi olduğunun konu bahis oldu.ğını hatırlatınca Selvi Yağal, “Kabul etmiyorum, o denli bir şey olmadı. Müslüme olayından ötürü kimseden şikayetçi değilim” diye konuştu.

DEDE YAĞAL: HER YERDE ARADIK

Dede Hasan Yağal, olay günü küçükbaşlarla birlikte eşi Ayşe ve torunu Müslüme ile çadıra geldiklerini belirterek, “Yemek yedik, sonrasında torunum Kerim ile ben hayvan otlatmaya gittim. Ben alt yoldan gittim, Kerim de üst yoldan gitti. Müslüme’yi en son skent aydın haberlerit 14.30 üzere çadırdan çıkarken görmüştüm. Hayvan otlatmaktan geldim. Çocuklar ağlıyordu, O.Y., Müslüme’nin kaybolduğunu söyleyince traktöre binip, asfalta yanlışsız gittim. Gittiğim yerde Ayşe ve Selvi’yi görünce onlar da bulamadıklarını söyleyince jandarmaya haber verdik. Her yerde aradık bulamadık” dedi.

“HER GÖRDÜĞÜMDE YÜZÜNDEN ÖPERİM”

Müslüme’nin bulunduğu yere kendi başına gitmiş olabileceğini öne süren Hasan Yağal, “Çocuk bu, kendi başına masraf. Her gördüğümde Müslüme’yi yüzünden öperim. 9 gün sonra boynundan DNA çıkması olağan. Bundan cinsel bir hareket olduğu çıkmaz. O benim torunum, bu mevzu kelam gelimi edilen bile olamaz” diye konuştu.

“GELİNİM İLE CİNSEL İLGİM OLMADI”

Mahkeme heyeti, Hasan Yağal’a Müslüme’nin ablası öbür torunu A.Y.’nin kendi çocuğu olup, olmadığı konusunda soru sordu. Yağal tabirinde, “O benim torunum, raporu bilemem. Tahminen akrabalıktandır. Gelinim Selvi ile bir cinsel bağlantım olmadı” tabirlerini kullandı.

Mahkeme heyeti, dede Hasan Yağal’ın tutukluluğunun devamına karar verip, duruşmayı eksiklerin giderilmesi için erteledi.

Müslüme,Hasan Yağal,Selvi,Duruşma,Cinsel,Yağal,Baba,Eşi,Mahkeme,Dede,Yağal,Torunu,Suçu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.