Muharrem İnce ve Ümit Özdağ’dan ittifak sorusuna yanıt: Türkiye daha seçim ortamına girmedi

Politika Haberleri Türkiye, 2023 seçimlerine hazırlanırken bir tarafta AK Parti ve MHP’nin içinde bulunduğu Cumhur İttifakı, başka tarafta ise …

18.08.2022
Muharrem İnce ve Ümit Özdağ’dan ittifak sorusuna yanıt: Türkiye daha seçim ortamına girmedi

Politika Haberleri

Türkiye, 2023 seçimlerine hazırlanırken bir tarafta AK Parti ve MHP’nin içinde bulunduğu Cumhur İttifakı, başka tarafta ise CHP ve YETERLİ Parti’den oluşan Millet İttifakı yer alıyor. Öte yandan CHP, GÜZEL Parti, Gelecek Partisi, DEVA, S kent aydın haberleri det Partisi ve Demokrat Parti’den oluşan 6’lı masa ise Güçlendirilmiş Parlementer Sistem ve mümkün bir ortak aday konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

BAŞKA İTTİFAKLAR DA KURULABİLİR

Öte yandan başka partiler de ittifak konusunda çalışmalarını devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde TİP Genel Lideri Erkan Baş, “Üçüncü ittifak 15 – 20 gün içerisinde ilan edilecek” dedi. Bir öteki cephede ise Memleket Partisi ve Zafer Partisi‘nin ittifakı gündemde.

İNCE VE ÖZDAĞ’DAN İTTİFAK SORUSUNA YANIT

Memleket Partisi Muharrem İnce ve Zafer Partisi Ümit Özdağ, toplumsal medya platformu Twitter’da bir sohbet odasında bir ortaya gelerek kullanıcılarla buluştu. Özdağ ve İnce’ye ısrarla iki parti ortasındaki mümkün bir ittifak ihtimali soruldu.

ÖZDAĞ: TÜRKİYE DAHA SEÇİM ORTAMINA GİRMEDİ

Özdağ, “Sürekli arkadaşlar Sayın Genel Lideri sıkıştırıyormuş Zafer Partisi ile Memleket Partisi ortasında bir ittifak var mı diye. Daha Türkiye seçim ortamına girmedi. Onun çok ötesindeyiz hala. Fakat olağan ki Memleket Partisi’yle de ulusal çizgide duran bütün partilerle de vakit zaman görüş alışverişinde bulunuyoruz. Sayın İnce, kurmaylarıyla birlikte Zafer Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Değerli bir sıkıntıyı Türkiye’nin gündemine getirdi. Biz de Zafer Partisi olarak Memleket Partisi’ni ziyaret ettik. Konuştuk, baş başa görüşmelerimiz de oluyor. Özetle, uygar bir siyasal bağlantısı ayakta tutuyoruz, Türkiye için ne gereksinim varsa onu yapmanın gayretini veriyoruz, vereceğiz.” dedi.

İNCE: BİZİM KAPALI KAPAKLI GÖRÜŞMELERİMİZ YOK

Bu kelamlara cevap olarak Muharrem İnce ise “Vatandaşlarımız bilsinler, bizim bâtın kapaklı görüşmelerimiz yok. Ulusal bir çizgide, ülkemizin çıkarına, omurgalı, siyasi çalışmaları milletimiz gözü önünde yapıyoruz” tabirlerini kullandı.

İttifak,Parti,Baş,Türkiye,Memleket Partisi,Zafer Partisi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.