Bulgarlardan sonra şimdi de Gürcüler! Türkiye sınırına girip litre litre ayçiçek yağı götürdüler

Ekonomi Haberleri Bulgaristan vatandaşlarından sonra artık de bir öbür komşu ülke olan Gürcistan’ın vatandaşları sondan Türkiye’ye girerek …

18.08.2022
Bulgarlardan sonra şimdi de Gürcüler! Türkiye sınırına girip litre litre ayçiçek yağı götürdüler

Ekonomi Haberleri

Bulgaristan vatandaşlarından sonra artık de bir öbür komşu ülke olan Gürcistan‘ın vatandaşları sondan Türkiye’ye girerek alışveriş yapmaya başladı.

BİR YANDAN BULGARLAR ALIŞVERİŞLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Pasaport zorunluluğunun kaldırılmasını fırsata çeviren Bulgarlar, her hafta akın ettikleri Edirne Ulus pazarında adım atacak yer bırakmazken, giysiden zücaciyeye tüm gereksinimlerini karşılamaya devam ediyorlar. Kentin çabucak hemen her noktasına park edilen Bulgar plakalı araçlar adeta kenti istila ederken aldıklarını taşımakta zahmet çektiği imgeler dikkat çekiyor.

LİTRE LİTRE YAĞ TAŞIDIKLARI ANLAR GÜNDEM OLDU

Bununla birlikte Twitter’da gündem olan bir görüntüde bir kullanıcının çektiği imgeler dikkat çekti. Tıpkı Bulgarlar üzere Gürcistan vatandaşları da alışveriş için Türkiye’yi tercih etti.

“HERKES YAĞ SEVKİYATI YAPIYOR”

Sarp Hudut Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapan Gürcülerin bidon bidon sıvı yağ taşıdıkları görüldü. Kelam Gelimi Edilen kişi çektiği görüntüde, ”Burası Batum girişi. Herkes Türkiye’den Gürcistan’a yağ sevkiyatı yapıyor” tabirlerini kullandı.

Bulgar ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.