Muğla haber: Bodrum Bale Festivali başladı

Muğla habere nazaran Bodrum Bale Şenliği başladı Carmen, beğeni topladı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ülkemizin …

07.08.2022
Muğla haber: Bodrum Bale Festivali başladı

Muğla habere nazaran Bodrum Bale Şenliği başladı Carmen, beğeni topladı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ülkemizin birinci ve tek bale şenliği “Bodrum Bale Festivali” 19. sefer sanatseverlerin karşısına çıktı.

Bodrum Bale Şenliği başladı

Carmen, beğeni topladı

MUĞLA – Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, ülkemizin birinci ve tek bale şenliği “Bodrum Bale Festivali” 19. kere sanatseverlerin karşısına çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 19. Memleketler arası Bodrum Bale Şenliği, İspanyol Aida Gomez Dans Topluluğu’nun Flamenko gösterisi “Carmen” ile başladı.

Temsili, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, Kültür ve Turizm Vilayet Müdür Vekili Filiz Karackent aydın haberleriğaç, tiyatro sanatkarı Ali Poyrazoğlu ile çok sayıda sanatsever izledi.

Müzikleri Jose Antonio Rodriguez tarafından düzenlenen, koreografisi Aida Gomez’e ilişkin yapıtta herkesin öyküsünü bildiği çingene kızı Carmen’i kendi yorumlarıyla sahneye taşıyan Aida Gomez Dans Topluluğu Bodrum’da İspanya rüzgarı estirdi.

Etkinlikte konuşan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, şunları söyledi;

“Bedensel imkanların sonsuz yaratıcılık ve müzikle birleştiğinde ortaya çıkan dans sanatı insanlığın vazgeçilmezi olmuştur. Tarih ve turizm iç içe geçtiği beğenilen beldemiz Bodrum’a yakışır kusursuz varlıkteki bale şenliğimiz her yıl olduğu üzere bu yılda siz kıymetli izleyicilerimizin ilgisiyle karşılaşıyor. 19’uncusunu gerçekleştireceğimiz Memleketler arası Bodrum Bale Şenliği’nde yeniden birbirinden özel yapıtları sunmanın kıvancı içerisindeyiz. İspanya’dan Aida Gomez dans topluluğunun Carmen yapımıyla başlayacak şenliğimizde baleden çağdaş dansa uzanan çizgideki programımızla dans sanatının hoşluğunu ve kozmik gücünü daima birlikte yaşayacağız.”

Tüm koltukların dolduğu temsil büyük beğeni topladı.

aydın haberleri / Hamdi Yörür – Kültür Sanat

Bodrum,Dans,Sanat,Müdür,Bale ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Kültür Sanat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.