Muğla’da Deprem: Ege Akdeniz Depremlerle Sallanıyor

28.06.2020
Muğla’da Deprem: Ege Akdeniz Depremlerle Sallanıyor

Son 2 haftadır tüm Türkiye’de farklı farklı bölgelerde yaşanan depremlerin ardından yaklaşık 24 saattir Ege ve Akdeniz bölgelerinde çeşitli büyüklüklerde depremler meydana geldi. Aydın ilimizden de hissedilen bu depremler genelde çevre iller ve Akdeniz & Ege Denizi merkezli depremlerden oluşmakta.

Manisa’da yaşanan son olaydan sonra, çevre illerde de hissedilen depremlerde bir hayli fazlalık söz konusu. Özellikle tatil sezonun açılması ile bölgede artan insan nüfusu da göz önünde tutulduğunda, depremden etkilenecek vatandaş sayısı fazla bir sayıyı oluşturmakta. Son yaşanılan depremlerde ise Aydın, İzmir, Denizli, Muğla illerinin sık olarak deprem kayıtlarına sahip olduğu belirlenmekte.

Muğla’da deprem kaç şiddetinde oldu? 28 Haziran 2020 Marmaris depremi 5,6 büyüklüğünde oldu.

Muğla’da Deprem: 5.6 Salladı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşanan son deprem neredeyse tüm Ege bölgesinde hissedildi. Marmaris 5.6 büyüklüğündeki deprem nerede odlu? Osmaniye köyünde meydana gelen deprem, 67 kilometre derinlikte meydana geldi ve deprem kendini oldukça sert bir şekilde hissettirdi. Çine, Söke, Kuşadası, Didim, Nazilli, Efeler ilçe ve köylerinden de hissedilen deprem yaklaşık 5-7 saniye sürdü.

20:40 sularında meydana gelen deprem Muğla, Denizli, Aydın, İzmir, Manisa, Antalya kentlerinde ve ilçelerinde hissedilirken, bölgede ise kısa süreli panik havası yaşandı.

Ege ve Akdeniz’de son 24 Saatte 10’dan fazla deprem meydana geldi

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan duyurularda göründüğü üzere Ege ve Akdeniz’de son haftalardır yaşanan deprem yoğunluğu, Muğla’da deprem yaşanması ile “acaba büyük bir deprem habercisi mi?” sorusunu akıllara getirdi.

Son 24 saatte yaşanan depremler özellikle Akdeniz, Girit Adası, Manisa, Muğla il ve bölgelerinde küçük çaplı depremler şeklinde oluşmakta.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.