Milyonlarca KYK borçlusu gencin gözü yarınki Kabine’ye çevrildi! Düzenlemenin detaylarını Erdoğan açıklayacak

Üniversite öğrencilerinin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarında faizlerle birlikte yüksek ölçüde artışlar görülmesi milyonlarca genci güç …

17.07.2022
Milyonlarca KYK borçlusu gencin gözü yarınki Kabine’ye çevrildi! Düzenlemenin detaylarını Erdoğan açıklayacak

Üniversite öğrencilerinin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarında faizlerle birlikte yüksek ölçüde artışlar görülmesi milyonlarca genci güç durumda bırakırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KYK borçlarındaki faizlerden yakınan gençlere “Biz gençlerimizi faize de enflasyona da kurban etmeyiz” karşılığını vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kredilerin geri ödemesine ait çalışmaları yarınki kabine toplantısından sonra açıklaması bekleniyor.

Milyonlarca genç, KYK kredi borçları için yeni bir düzenleme bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu beklentiye, “Biz gençlerimizi faize de enflasyona da kurban etmeyiz” açıklamasıyla karşılık verdi.

FAİZ ARTIŞLARI AYRINTILI BİR FORMDA ELE ALINDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bahisle ilgili kapsamlı bir çalışma yaptı. KYK kredi borçları ile ilgili Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi’nden kaynaklı faiz artışları ayrıntılı bir halde ele alındı. 2022-2023 akademik yılı Güz periyoduna yetişecek formda çalışma tamamlandı.

GÖZLER YARIN YAPILACAK KABİNE’DE

KYK kredi borcunda faiz silinmesi yahut ödemeleri kolaylaştıracak yeni bir yapılandırma beklentisi için gözler yarın yapılacak olan kabine toplantısına çevrildi.

ERDOĞAN’IN DÜZENLEMENİN AYRINTILARINI PAYLAŞMASI BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu toplantıda KYK kredi düzenlemesinin ayrıntılarını açıklaması bekleniyor.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Ekonomi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.