Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu’nun neden A takımından çıkarıldığı anlattı: Yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştık

UYGUN Parti başkanı Meral Akşener, evvel küme başkanvekilliğinden, sonra parti sözcülüğünden alınan İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu …

05.04.2022
Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu’nun neden A takımından çıkarıldığı anlattı: Yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştık

UYGUN Parti başkanı Meral Akşener, evvel küme başkanvekilliğinden, sonra parti sözcülüğünden alınan İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu hakkında konuştu. Yeni bir bakış açısı getirmeyi ve partisini gençleştirmeye çalıştığını tabir eden Akşener, “Ben bir buçuk yıldır partiye genç çalışıyorum. Öteki taraftan Yavuz Bey’in yerine gelen arkadaşımız milletvekili değil. Bu vazife için milletvekili olan arkadaşlarımızın vakti yok” dedi.

Uygun Parti‘de evvel küme başkanvekilliğinden, sonra parti sözcülüğünden alınan İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun son olarak da Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı misyonuna son verilmişti. Daha evvel Kılıçdaroğlu’nun “Demokrasinin yolu Diyarbakır’dan geçer” kelamına tepki göstermesiyle gündem olan Ağıralioğlu, vazifeden alınmasıyla ilgili İsmail Saymaz’a konuştu ve misyon değişikliklerinden haberinin olmadığını söyleyerek “Bu çok rencide edici bir şey. Yolu, karardan daha rencide edici. Ya habersiz yapılır mı?” dedi.

AKŞENER’DEN YAVUZ AĞIRALİOĞLU AÇIKLAMASI

TV100 ekranlarında yayınlanan Az Evvel Konuştum programına konuk olarak canlı yayında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtlayan YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili de konuştu.

“YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GETİRMEYE ÇALIŞTIK”

Açıklamalarında Akşener, “Partimdeki sıkıntıları basın üzerinden konuşmadım hiç. Bir tanzim yaptık biz. O tanzimde şu: Yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştık. Ben bir buçuk yıldır partiye genç çalışıyorum. Ana teşkilatların doğal yaşı biraz daha farklı, gençler var, bu ikisini birleştirmenin yolunu bulmaya çalışıyoruz. Öteki taraftan Yavuz Bey’in yerine gelen arkadaşımız milletvekili değil. Bu misyon için milletvekili olan arkadaşlarımızın vakti yok. Yerine gelen Rıdvan Uz arkadaşımız, gidecek ayda bir ailesini görmek için gelecek. Bizim sistemimizin içerisinde genel liderlerin atamaları ile yapılıyor, başkanlık divanı. Buradaki tasarruf genel lider üzerinden gidiyor” dedi.

“ARKADAŞIMIZ KAMUOYU İLE PAYLAŞMAYI TERCİH ETMİŞ”

Ağıralioğlu’nun İsmail Saymaz’a yaptığı açıklamalarla ilgili olarak ise Akşener, “Arkadaşımız kamuoyu ile paylaşmayı tercih etmiştir” yorumunda bulundu.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU NE DEMİŞTİ?

Ağıralioğlu, İsmail Saymaz’a şu açıklamaları yapmıştı:

“Bana hiçbir şey söylenmedi. Hatta telaşa gerek olmadığı, ucu bana gelen radikal bir değişiklik olmayacağını duymuştum. Bir münasebet de belirtilmedi. Olması lazım, evet. Bu çok rencide edici bir şey. Metodu, karardan daha rencide edici. Ya habersiz yapılır mı? Kimi siyasi aktörler genel liderlerine yük olur. “Bunu kabul edemem” der. Ben o denli biri değilim. Partinin siyasi koordinatlarında yapılması gerekenleri diskura çevirebilecek bir yol arkadaşıyım. Geçimsiz değilim. Benim üzere birine bu formda misyon değişikliği yaptırılmaz. Dersiniz ki “Mecliste olmanızı istiyorum.” Başım üstüne. “Ayrılmanı istiyorum.” Başım üstüne. En rencide edici olan kısmı, benim ve sizin birebir anda öğrenmemizdi. Ben dört yıldır Akşener’in yol arkadaşı ve kurmayıyım.” dedi.

BU HAFTA GÖRÜŞECEKLER

Saymaz’ın aktardığına nazaran UYGUN Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Başkanlık Divanı’ndan alındıktan iki gün sonra, cumayı cumartesiye bağlayan gece sahura dakikalar kalmışken Genel Lideri Meral Akşener’e Ramazan için kutlama iletisi göndermiş. Bildirisinde, yol arkadaşlığı ve kardeşlik hislerini vurgulamış ve hakkındaki kararı anlayamadığını ve tanım etmekte zorlandığını vurgulamış. Akşener bu iletiye çabucak olumlu karşılık vermiş. Sonuç olarak Ağıralioğlu, bu hafta Akşener ile görüşmeyi bekliyor.

“NEYİ TAŞIYAMADINIZ?”

Ağıralioğlu, görüşmede Akşener’e diyeceklerini ise şöyle özetledi: “Diyeceğim ki varlığımdan mı, siyaset etme biçimimden mi ve hassasiyetlerimden mi… Neyi taşıyamadınız? Herkesin sığdığı Başkanlık Divanı’na Yavuz Ağıralioğlu niçin sığamadı? Dört yıldır size, partimize ve arkadaşlarımıza hiç mahcubiyet yaşatmadım. Ağıralioğlu’nun takım dışı bırakılması teşkilatımıza sorulsun. Bir kişi dese ki “Gitsin!” Mümkün değil! Bütün teşkilatın gardı düştü. Parti içinde gayret etmem, delege hesabı yapmam, ilçeye adam vermem, kongrelere karışmam. Bu iradenizi nasıl anlamalıyım?”

Akşener,Parti,Arkadaşı,Ağıralioğlu,Yavuz Ağıralioğlu,Yol,Başkan,Görev,Genel Lider ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.