Medvedev, Batı’nın Rusya ile ilgili gizli planına tehditle karşılık verdi: İnsanlık için kıyamet günü olur

Dünya Haberleri Rusya Devlet Lideri Putin’in buyruğu ile 24 Şubat’ta başlayan savaş son hız devam ediyor. Başta ABD olmak üzere Batı’nın …

05.09.2022
Medvedev, Batı’nın Rusya ile ilgili gizli planına tehditle karşılık verdi: İnsanlık için kıyamet günü olur

Dünya Haberleri

Rusya Devlet Lideri Putin’in buyruğu ile 24 Şubat’ta başlayan savaş son hız devam ediyor. Başta ABD olmak üzere Batı’nın Ukrayna’ya silah yardımı sürerken Rusya’dan çok konuşulacak bir ihtar geldi.

“RUSYA’YI PARÇALAMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Rusya Güvenlik Kurulu Lider Yardımcısı Dmitri Medvedev, Batı’yı Rusya’yı parçalamamaya çalışmak ile suçladı. Medvedev, nükleer bir gücü parçalamaya çalışmanın ‘her vakit ölümlü bir satranç oyunu’ olduğunu söyledi ve bunun insanlık için kıyamet günü manası taşıyacağının altını çizdi.

“ANGLO-SAKSIN SAPIKLARIN KİRLİ RÜYALARIDIR”

Telegram üzerinden açıklamalarda bulunan Medvedev şu sözleri kullandı; “Bunlar, devletimizin dağılacağına dair bâtın bir hayal ile uyuyan, bizi nasıl küçük modüllere ayıracağını düşünerek uyuyan Anglo-Sakson sapıkların kirli düşleridir.”

‘NÜKLEER BALTIK’ İHTARINDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz devirde İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üye olmaları durumunda Moskova’nın bu tehditlere karşı tedbir alması gerekeceğini belirten Medvedev, Rusya’nın bölgeye İskender füzeleri, hipersonik silahlar ve nükleer bombalara mesken sahipliği gemiler sevk edebileceğini ima etmiş ve şu sözleri kullanmıştı; “İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üye olduğu bir durumda Baltık bölgesinin nükleerden arındırılmış statüsünden bahsetmek mümkün olmaz.”

TOPYEKÛN TAARRUZ TEHDİDİ

Medvedev ayrıyeten Ukrayna’nın Rusya’ya saldırmak için ABD tarafından sağlanan füzeleri kullanması halinde Moskova’nın batıdaki kentlere saldıracağı konusunda ikazlara imza atmıştı. Mahşerin atlıları yola çıktı’ diyen Medvedev Ukrayna’ya gönderilen füzelerin Rusya’yı gaye alması durumunda topyekûn atak tehdidinde bulunmuştu. ABD, Ukrayna’ya silah yardımlarının bir kesimi olarak gelişmiş füze sistemleri göndereceğini açıklamıştı.

RUS AMAÇLARI MEZİLİ İÇİNDE

Ukrayna’ya gönderilecek silahlar ortasında 4 adet M142 Yüksek Hareket Yetenekli Topçu Roket Sistemi (HIMARS) yer alıyor. Bu füze sisteminin yaklaşık 70 kilometre kadarlik menzile ve Rus amaçlarını vurma kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Rusya,Medvedev,Füze ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.