Ankara’da olaylı gece! Maç sonunda Beşiktaşlı yıldıza uçan tekme atan saldırgan gözaltına alındı

Spor Haberleri Dün akşam Harika Lig’in 5. haftasında Beşiktaş, karşı ekibe ilişkin alanda Ankaragücü’ne konuk oldu. Beşiktaş rakibini 3-2 …

05.09.2022
Ankara’da olaylı gece! Maç sonunda Beşiktaşlı yıldıza uçan tekme atan saldırgan gözaltına alındı

Spor Haberleri

Dün akşam Harika Lig’in 5. haftasında Beşiktaş, karşı ekibe ilişkin alanda Ankaragücü‘ne konuk oldu. Beşiktaş rakibini 3-2 mağlup ederken müsabakanın bitmesiyle birlikte saha bir anda karıştı. Alana giren bir Ankaragücü taraftarı, Beşiktaşlı futbolculara gerçek koşup uçan tekme attı. Darbe, Beşiktaşlı futbolcu Salih Uçan’a geldi.

Görüntü: Beinsports

JOSEF SALDIRGANI YERE FIRLATTI

Futbolculardan Josef de Souza ise o anlarda saldırganı tutarak yere fırlattı, tüm futbolcular şahsın üzerine gitti. Güvenlik güçleri saldırganı daha sonra alarak olay yerinden uzaklaştırdı.

KIRMIZI KART GÖRDÜ

Karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan ise Josef De Souza’ya taraftar ile münakaşa etmesinden ötürü kırmızı kart ile cezalandırdı. Bu karar toplumsal medyanın ve futbolcuların reaksiyonsini çekti.

GÖZALTINA ALINDI

Saldırı ile ilgili Ankara Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nden verilen bilgilendirme argümanında, MKE Ankaragücü ve Beşiktaş maçında kale ardı tribününden saha içerisine atlayarak giren ve Beşiktaşlı futbolculara fiziki hücumda bulunan B.Ö.’nün gözaltına alınarak hakkında gerekli süreçlerin başlatıldığını bildirildi.

SALİH UÇAN: O AN SAKATLANABİLİRDİM

Uçan tekmenin isabet ettiği Salih, maç sonrası yaptığı açıklamada, “Pozisyonda sırtım dönüktü. Büyük ihtimal bana yanlışsız geliyordu. Cenk Tosun da görmedi. Bir adım atmasa belime gerçek tekme yiyecektim. O anda da sakatlanabilirdim. Josef de bunu görüp, çabucak o anda taraftarı tutup ittirmek istiyor. Josef, bu grubun kaptanlarından bir tanesi. Josef ne yapacak orada? Ne diyecek? ‘Al kardeşim benim grup arkadaşıma yumruk at, tekme at’ mı diyecek! O anda gerimden gelen taraftarı gördü ve ittirmeye çalıştı. Duyduk ki kırmızı kart görmüş, bu çok net haksızlık. Bunun muhakkak düzeltilmesi gerekiyor. Umarım anlayışla karşılarlar.” sözlerini kullandı.

CENK TOSUN: BU KADAR GÜVENLİĞİN İÇİNDE NASIL GELEBİLDİ YANIMIZA?

Maç sonu olayla ilgili basın açıklamasında bulunan Cenk Tosun ise önemli bir durumunun olmadığını belirterek, “Maçı geçtim, uygun oynarsın ya da makûs oynarsın. Bugün 3 puan ile ayrıldık, bizim için çok kıymetliydi. Maçtan sonra olanlar nitekim kabul edilecek şeyler değil. O kadar polis mensubu, güvenliğin olduğu yerde taraftar nasıl bizim yakınımıza gelebiliyor. Allah’a şükür önemli bir durumum yok. Durumu sonradan izledik. Baht yapıtı yan tarafa bir adım atıyorum. Tahminen adımı atmasam tekme Salih’e gelecek ve futbol hayatı bitecek. Bu kadar kolay olmamalı. Biz ne kadar emek veriyoruz. Buralara gelebilmek için ailelerimizi görmüyoruz, emek veriyoruz. Bir tane kendini bilmeyen bir insan geliyor bize o denli muamele yapıyor” sözlerine yer verdi.

“İNSANLAR BİZE VURACAK BİZ DE İZLEYECEK MİYİZ?”

Josef de Souza’nın kırmızı kart gördüğü konumun ekipteki oyuncuları muhafazaya yönelik olduğunu kaydeden Tosun, “Josef’in kırmızı kartı sahiden hiç anlamadığım bir şey. Beşerler gelecek, bize vurup tekme atacaklar ben de izleyeceğim. Nasıl olacak bu işler? Orada Josef yalnızca beni müdafaa hedefli çocuğu alıp kenara çekti kırmızı kart yedi. Gelsinler bizim başımıza, ağızımıza vursunlar biz de o denli duralım. Koruyunca da kırmızı kart yiyoruz. Kendini bilmez birisi yüzünden en güzel adamlarımızdan biri tahminen iki tahminen de üç hafta oynayamayacak” değerlendirmesinde bulundu.

Josef,Futbolcu,Tekme,Beşiktaş,Kırmızı Kart,Maç,Taraftar ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.