Malatya Tanıtım ve Geliştirme Kurulu birinci toplantısını gerçekleştirdi

Malatya Tanıtım ve Geliştirme Heyeti, Vali Aydın Baruş başkanlığında kentin tanıtılmasını uyum içerisinde yürütülmesi maksadıyla birinci …

28.12.2021
Malatya Tanıtım ve Geliştirme Kurulu birinci toplantısını gerçekleştirdi

Malatya Tanıtım ve Geliştirme Heyeti, Vali Aydın Baruş başkanlığında kentin tanıtılmasını uyum içerisinde yürütülmesi maksadıyla birinci toplantısını yaptı.

MALATYA (kent aydın haberleri) – Malatya Tanıtım ve Geliştirme Konseyi, Vali Aydın Baruş başkanlığında kentin tanıtılmasını uyum içerisinde yürütülmesi gayesiyle birinci toplantısını yaptı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2019’da kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ve Tanıtma Genel Müdürlüğü işbirliğiyle kurulan, sekretaryasını Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğünün yürüttüğü Malatya Tanıtım ve Geliştirme Heyeti birinci toplantısını gerçekleştirdi.

Baruş, toplantıda, TGA’nın kuruluşu ve fkent aydın haberleriliyetlerinin Türk turizminin tanıtımı açısından kıymet taşıdığını belirterek, bu toplantıda temel bahislerin görüşüleceğini ve tanıtımı üzerinde yoğunlaşılacak mevzuların belirlendiğini söz etti.

TGA Destinasyon Kümesi Sorumlusu Mehmet Aydın Demir, Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Mete Araz, Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanları Gökçe İnce ile Gülseren Atay, Vilayet Tanıtım ve Geliştirme Programı başlığı altında sunum yaptı.

Sunumda, 81 ilin tanıtımının Kültür ve Turizm Bakanlığının vizyonuyla yapılacağı, bu tanıtımın vilayetlerde sürdürülebilir formda gerçekleştirilmesinin hedeflendiği, bu yapılırken vilayette tanıtım fkent aydın haberleriliyetlerinin paydaşlar ortasında uyumu sağlayarak gerçekleştirilmesinin verimli sonuçlar doğuracağına dikkati çekildi.

Toplantıya Malatya Büyükşehir Belediye Lideri ismine Genel Sekreter Cemal Noğay, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü ismine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Serdar Karaca, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Lideri ismine Meclis Lideri Hasan Özkan, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreteri Abdulvahap Ağırlı, İnönü Üniversitesi Hoş Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Lideri Rıdvan Budak, Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz, Malatya Fotoğraf ve Sinema Derneği (MAFSAD) Lideri İnan Orhan, Malatya Gastronomi Turizm Tanıtım Derneği Lideri (MAGTAD) Zeki Hürmet ile Malatya Kültür Hayat Derneği ismine İdare Şurası Üyesi Fatma Türkmen Altaş katıldı.

kent aydın haberleri / Orhan Yoldaş – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.