Londra’da ‘olağanüstü durum’ ilan edildi

İngiltere’de Covid-19’un Omicron mutasyonu süratle yayılmaya devam ederken, günlük olay sayısı 100 bine yaklaştı. Başşehir Londra’nın Belediye …

19.12.2021
Londra’da ‘olağanüstü durum’ ilan edildi

İngiltere’de Covid-19’un Omicron mutasyonu süratle yayılmaya devam ederken, günlük olay sayısı 100 bine yaklaştı. Başşehir Londra’nın Belediye Lideri Sadiq Khan, hadise sayılarındaki artışın akabinde başkentte harika durum ilan etti. Khan, “Hastaneye kabu…

İngiltere’de Covid-19’un Omicron mutasyonu süratle yayılmaya devam ederken, günlük olay sayısı 100 bine yaklaştı. Başşehir Londra’nın Belediye Lideri Sadiq Khan, hadise sayılarındaki artışın akabinde başkentte fevkalâde durum ilan etti. Khan, “Hastaneye kabullerin artması ve sıhhat çalışanlarının sayısındaki eksiklik nedeniyle ortaklarımızla görüşerek bugün Londra için fevkalâde durum ilan etme kararını aldım” tabirlerini kullanarak, “Bu, işlerin ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir” dedi.

Omicron mutasyonunun süratle yayılması nedeniyle Ulusal Sıhhat Servisi (NHS), itfaiye ve polis üzere hayati kurumların çalışanlarının sıkıntı durumda kaldığını tabir eden Khan, Londra’daki ve ülkedeki herkesin güçlendirici aşı dozlarını almaları gerektiğini vurguladı.

SON 1 HAFTADA HASTANEYE KABULLER YÜZDE 30 ARTTI

Son vakitlerde ülkede en çok Covid-19 olayının görüldüğü Londra’da, son 1 haftada 78 bin 168 hadise kaydedilirken, hükümetin datalarına nazaran, başkentte salgının başından bu yana toplam hadise sayısı 1,5 milyonu aştı. Londra’da ayrıyeten, hastaneye kabullerin son 1 hafta içinde yüzde 30 artmasıyla şu anda hastanelerde Covid-19 tedavisi gören hasta sayısının yaklaşık 15 bine ulaştığı belirtildi.

LONDRA’DA “OLAĞANÜSTÜ DURUM” EN SON OCAK AYINDA İLAN EDİLMİŞTİ

Khan’ın “olağanüstü durum” ilan etmesi üzerine başkentteki acil durum servislerinde bir dizi düzenlemelerin yapılması bekleniyor. Khan, daha evvel geçtiğimiz ocak ayında başşehrin “kriz noktasında” olduğunu ve sıhhat hizmetlerinin korunması için acil tedbir alınması gerektiğini söyleyerek “olağanüstü durum” ilan etmişti.

LONDRA İTFAİYESİNDE İŞÇİ DERDİ

İtfaiye Birliği (FBU) tarafından dün verilen bilgilendirme argümanında, korona virüs hadiselerinde görülen artışın Londra İtfaiyesini “benzeri görülmemiş” bir formda işçi düşüncesiyle karşı karşıya bıraktığı ve bu nedenle geçtiğimiz hafta Londra itfaiye araçlarının yaklaşık üçte birinin kullanılamadığı tabir edilmişti.

OMİCRON HADİSE SAYISI 24 BİN 968’E YÜKSELDİ

Birleşik Krallık genelinde son 24 skent aydın haberleritte 10 bin 59 yeni Omicron mutasyonlu olayın tespit edilmesi ile toplam Omicron hadise sayısı 24 bin 968’e yükseldi. Yeni tespit edilen hadiselerin 9 bininden fazlasının İngiltere’de olduğu ve İngiltere’yi Kuzey İrlanda, İskoyça ve Galler’in takip ettiği belirtildi.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.