KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK için ipucu veren tarih…

Eğitim hayatlarında maddi destek almak isteyen öğrenciler KYK burs veya öğrenim kredisi alabilecek. Başvurusu geçtiğimiz ay sona eren KYK bursu sonuçları için tarih verilmedi ancak geçtiğimiz senelerdeki sonuç açıklanma tarihleri göz önüne alındığında sonuçların gelecek hafta açıklanabilir.

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK için ipucu veren tarih…

KYK burs başvuruları 17 Kasım tarihinde sona erdi. Milyonlarca öğrencinin başvuru gerçekleştirdiği için burs ve öğrenim kredisi sonuçları için beklemeye başladı. KYK burs ve kredi sonuçları https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden ve e-Devlet kapısı üzerinden açıklanacak.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

KYK burs başvuru sonuçları için henüz resmi açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz sene KYK burs başvuruları 10 Kasım’da sona ermiş, sonuçlar ise 15 Aralık 2021 tarihinde ilan edilmişti.

Bu yıl 17 Kasım tarihinde sona eren burs başvurularının bu hafta açıklanması bekleniyor.

KYK KREDİ VE BURS ÜCRETİ ÖDEMELERİ NE KADAR?

2022 yılı KYK kredi ve burs ücretleri şu şekilde:

– Lisans öğrencileri 850 lira

– Yüksek lisans öğrencileri 1700 lira

– Doktora öğrencileri 2 bin 550 lira

Kyk Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Kyk Için Ipucu Veren Tarih… 1

KYK ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR?

Yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır. Öğrenim kredisi borcu; öğrenciye normal öğrenimi süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak, hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir.

KYK BURS NEDİR?

Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

Öğrenim,Kredi,Başvuru,Kyk Burs,Yüksek,Öğrencileri,Sonuçlar,Burs ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2022/egitim/kyk-burs-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-kyk-icin-ipucu-veren-tarih-7522818/

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.