Kuşadası Körfezi’nde 3.8 ve 5 büyüklüğünde iki deprem! Sarsıntı çevre illerden de hissedildi

AFET ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı Zelzele Dairesi Başkanlığı (AFAD) bilgilerine nazaran, Kuşadası Körfezi’nde 5.0 büyüklüğünde zelzele …

14.08.2022
Kuşadası Körfezi’nde 3.8 ve 5 büyüklüğünde iki deprem! Sarsıntı çevre illerden de hissedildi

AFET ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı Zelzele Dairesi Başkanlığı (AFAD) bilgilerine nazaran, Kuşadası Körfezi’nde 5.0 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Bu zelzeleden 6 dakika evvel 3.8 büyüklüğünde bir zelzele daha kaydedildi. ETRAF VİLAYETLERDEN HİSSEDİLDİKorkutan …

AFET ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı Sarsıntı Dairesi Başkanlığı (AFAD) datalarına nazaran, Kuşadası Körfezi’nde 5.0 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Bu zelzeleden 6 dakika evvel 3.8 büyüklüğünde bir zelzele daha kaydedildi.

ÇEVRE VİLAYETLERDEN HİSSEDİLDİ

Korkutan sarsıntı Aydın, İzmir ve birçok kentten hissedildi. Vatandaşları uykularından uyandıran sarsıntı kısa vadeli paniğe neden oldu. Şu ana kadar sıhhat ve güvenlik gruplarına rastgele bir olumsuzluk yansımadı.

AFAD: OLUMSUZ İHBAR YOK

Depremle ilgili AFAD’dan rahatlatan bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “İzmir ili Menderes ilçesi açıklarında s kent aydın haberleri t 06.24’te 5,0 büyüklüğünde bir sarsıntı meydana gelmiştir.. Menderes ilçesi açıklarında meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki zelzele sonrası, an prestijiyle, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.” denildi.

aydın haberleri / Yeni

Deprem ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.