Kural hatası mı yapıldı? Trabzonspor-Beşiktaş maçı geçersiz sayılabilir

Trabzonspor maçında Beşiktaş’ın rakip ceza alanı içinde kullandığı çift vuruşla ilgili eski hakem Ahmet Çakar’dan bomba bir tez geldi. Çakar …

04.04.2022
Kural hatası mı yapıldı? Trabzonspor-Beşiktaş maçı geçersiz sayılabilir

Trabzonspor maçında Beşiktaş’ın rakip ceza alanı içinde kullandığı çift vuruşla ilgili eski hakem Ahmet Çakar’dan bomba bir tez geldi. Çakar toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bu vuruş kural gereği ön çizgi üzerinden yapılır. Zorbay yan çizgi üzerinden yaptırarak açık bir kural kusuru yapmıştır.” dedi.

Üstün Lig’in 31. haftasında Trabzonspor, alanında Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldı. Müsabakada hakem Zorbay Küçük’ün verdiği kararlar tartışma konusu olurken, yorumcu ve eski hakem Ahmet Çakar’dan gündeme oturan bir tez geldi.

“BU VURUŞ KURAL GEREĞİ ÖN ÇİZGİ ÜZERİNDEN YAPILIR”

Zorbay Küçük’ün kural kusuru yaptığını belirten Ahmet Çakar, “Türkiye’nin kıymetli ölçüde maçında hakem net bir kural yanlışı yaptı. Rakip kale alanı içinde bir çift vuruş olursa ( kaleci Uğurcan a geri pas) bu vuruş kural gereği ön çizgi üzerinden yapılır. Zorbay yan çizgi üzerinden yaptırarak açık bir kural kusuru yapmıştır.” dedi.

Kural ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.